راه‌اندازی کمپین «کنارتم هموطن» در قزوین/ نخستین گروه جهادی به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شود‌
راه‌اندازی کمپین «کنارتم هموطن» در قزوین/ نخستین گروه جهادی به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شود‌

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان کشور از راه‌اندازی کمپین «کنارتم هموطن» در قزوین خبر داد و گفت: «کنارتم هموطن» عنوان ستاد مردمی کمک به سیل زدگان متشکل از تعدادی از افراد جبهه فرهنگی و هیئت‌های مذهبی قزوین بوده و وابسته به ارگان خاصی نیست.

مصطفی بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ما اظهار کرد: در پی جاری شدن سیل در تعدادی از شهرها و روستاهای استان گلستان کمپین «هموطن کنارتم» برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم و اعزام گروه‌های جهادی از استان قزوین به مناطق سیل زده راه‌اندازی شد.

وی افزود: «کنارتم هموطن» عنوان ستاد مردمی کمک به سیل زدگان متشکل از تعدادی از افراد جبهه فرهنگی و هیئت‌های مذهبی قزوین بوده و وابسته به ارگان خاصی نیست.

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان تصریح کرد: برای این منظور شماره حسابی را جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی تعریف کردیم و تعدادی از دوستان نیز به مساجد رفته و اقدام به جمع‌ کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای سیل‌زدگان گلستان کردند.

وی اضافه کرد: با هماهنگی صورت گرفته قرار شد تا بسیج دانشجویی بحث لجستیک کار را انجام دهند و دفتر امام جمعه هم در جریان اقدامات ما هستند ضمن اینکه تعدادی از بزرگان شهر نیز مباحث پشتیبانی از کار را انجام دهند.

احداث ۱۲ واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه

بهرامی بیان کرد: یک گروه ۶ نفره روز گذشته برای تشکیل ستاد اولیه به شهر معمولان رفتند و امروز هم نخستین گروه جهادی ۱۵ نفره همراه با تجهیزات لازم و همچنین اقلام مورد نیاز مردم از جمله ۵ هزار عدد نان و تعدادی لوازم بهداشتی برای کمک به مردم سیل زده اعزام می‌شوند.

وی عنوان کرد: پس از استقرار گروه اولیه بنا داریم که هر ۳ روز گروه جدیدی همراه با تجهیزات و اقلام ضروری مردم برای کمک به سیل‌زدگان جایگزین کنیم.

این مسئول با اشاره به اقلام ارسالی به گلستان گفت: ۵۰۰ جفت چکمه، ۱۲۰ قوطی شیرخشک،۲۴۰ بسته پوشک، ۴۴۰ قوطی کنسرو و همچنین تعدادی دیگر از اقلام مورد نیاز برای کمک به سیل‌زدگان گلستان جمع‌آوری و ارسال شد که ارزش ریالی آن در مجموع حدود ۲۰۰ میلیون ریال بود.

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان با اشاره به استقبال مردم نوع دوست قزوین در کمک به هموطنان سیل زده بیان کرد: با مشارکت خوب مردم تا به امروز بیش از ۱۸ میلیون تومان کمک نقدی و حدود ۱۵ میلیون تومان کمک غیرنقدی جمع‌آوری شده است.

وی ابراز کرد: سال گذشته نیز در پی وقوع زلزله کرمانشاه همین کار را با ابعاد بزرگتری انجام دادیم؛ چراکه معتقدیم در این‌گونه مباحث و اتفاقات هر هیئت باید به یک پایگاه کمک مردمی تبدیل شود.

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان در پایان گفت: با وجود گذشت بیش از یکسال از وقوع زلزله کرمانشاه هنوز هم ما در این منطقه اقدام به کمک رسانی می‌کنیم و در حال احداث ۱۲ واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان هستیم که تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان برای این کار هزینه شده است.

  • منبع خبر : صبح قزوین