راه‌حل مشکلات کشوری در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی است
راه‌حل مشکلات کشوری در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو حجت الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید، خواستار فروش اجناس ایرانی توسط فروشندگان و خرید اجناس ایرانی توسط خریداران شد و افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، حل تمامی مشکلات در اقتصاد مقاومتی می‌باشد. […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو حجت الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید، خواستار فروش اجناس ایرانی توسط فروشندگان و خرید اجناس ایرانی توسط خریداران شد و افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، حل تمامی مشکلات در اقتصاد مقاومتی می‌باشد. اگر ما بخواهیم مشکل رکود را حل کنیم، مشکل تولید داخلی را حل کنیم، مسأله بیکاری را حل کنیم و اگر بخواهم گرانی را مهار کنیم، راه حل تمامی این مشکلات در مجموعه مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: می‌شود با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت، می‌شود رکود را مهار کرد، می‌توان با اقتصاد مقاومتی در مقابل تهدید دشمنان ایستادگی کرد و فرصت‌های بسیاری برای کشور و جوانان این مملکت ایجاد کرد. باید از فرصت‌ها استفاده کرد و برای تحقق اقتصاد مقاومتی کار و تلاش کرد.

امام جمعه با اشاره به مسأله فلسطین اذعان داشت: از پیامدهای تظاهرات باشکوه فلسطینیان ترس از شکسته شدن امنیت مرزها است و این نشان دهنده ناتوانی رژیم صهیونیستی در کنترل مرزهای اشتغالی است. حضور بسیاری از فرماندهان عالی رتبه نظامی تل‌آویو در مرزهای غزه و اعلام منطقه بسته نظامی برای مرز نوار غزه و تیراندازی‌های فراوان به سوی فلسطینیان که منجربه شهادت ۱۶ نفر و زخمی شدن نزدیک به هزاران نفر شد، به خوبی نشان دهنده میزان ترس صهیونیست از شکسته شدن امنیت مرز‌های اشغالی و ناتوانی در کنترل آن است.

فاطمیان خاطرنشان کرد: نتایج حاصل از مقاومت فلسطینیان را می‌توان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای راهپیمایی روز زمین در سال ‌۲۰۱۸ دانست. دو موضوعی که قطعا بر روی بسیاری از محاسبات رژیم صهیونیستی و تصمیم‌گیری این رژیم در خصوص تداوم محاصره غزه یا جنگ چهارم علیه نوار غزه تاثیر مستقیمی خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه این هفته اقبالیه به مناسبت روز قطع رابطه ایران و آمریکا گفت: به دنبال تسخیر مرکز جاسوسی آمریکا در روز ۱۳ آبان سال ۵۸ ابهت ظاهری این کشور در بین ملت‌های مظلوم از بین رفت. امام راحل این اقدام دانشجویان را عکس‌العمل ملتی ستم‌دیده در مقابل استکبار جهانی اعلام کردند و فرمودند ما این قطع رابطه را به فال نیک می‌گیریم، زیرا این قطع رابطه دلیل بر قطع امید آمریکا از ایران است. لذا ملت رزمنده ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که ابرقدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاولگری‌ها کرده است، اگر جشن بگیرد حق دارد.

وی در ادامه ضمن اشاره به روز ملی فناوری هسته‌ای اظهار کرد: این فناوری دربرگیرنده بسیاری از علوم مهندسی و پایه است، در حال حاضر منحصرا در اختیار تعداد کمی از کشورهای جهان است. این موفقیت بزرگ در فناوری هسته‌ای بیش از هر چیز مرهون تصمیمات و سیاست‌های مدبرانه و دوراندیشانه‌ای بود که توسط مسئولین عالی رتبه نظام در رفع تعلیق از تأسیسات هسته‌ای کشورمان صورت گرفته است و نشان داد که پایداری و مقاومت در مقابل خواسته نامشروع دیگران، خودباوری و اعتماد به نیروهای خلاق کشور می‌تواند قله‌های دانش پیشرفته هسته‌ای در حداقل زمان ممکن فتح شود.