راه اندازی سامانه ۱۳۷ در شهر اقبالیه
راه اندازی سامانه ۱۳۷ در شهر اقبالیه

رضا رحیم لو سخنگوی شورای اسلامی شهر اقبالیه در گفت و گو با خبرنگار شهر مینو اظهار داشت: سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ (سامانه ۱۳۷ ) اقبالیه به دستور شهردار شهر اقبالیه با هدف ایجاد زمینه ای برای مشارکت شهروندان در مدیریت شهری برای رفع مشکلات و معظلات شهری در دی ماه سال جاری در این […]

رضا رحیم لو سخنگوی شورای اسلامی شهر اقبالیه در گفت و گو با خبرنگار شهر مینو اظهار داشت: سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ (سامانه ۱۳۷ ) اقبالیه به دستور شهردار شهر اقبالیه با هدف ایجاد زمینه ای برای مشارکت شهروندان در مدیریت شهری برای رفع مشکلات و معظلات شهری در دی ماه سال جاری در این شهر راه اندازی خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت : این سامانه با هدف مدیریت غیر مستقیم مردم بر شهر و دریافت دیدگاه ها و نقطه نظرات و رویکرد خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و ارتباط با مدیران ارشد شهرداری فعالیت خواهد کرد.

رحیملو در ادامه بیان کرد : پیام ها بصورت شبانه روزی در سامانه ثبت و توسط اپراتور سامانه ۱۳۷ تفکیک و به واحد مربوط برای اقدام لازم ابلاغ می شود . هر پیام به منزله ابلاغ از سوی شخص شهردار تلقی شده و تمام حوزه های معاونت و مسئولین ملزم به رسیدگی سریع موضوع هستند .

سخنگوی شورای شهر اقبالیه درباره ی انواع یام های خدمات شهری گفت : پیام ها به چند قسمت به عبارتی همچون خدمات شهری و عمرانی یعنی مواردی مانند درخواست آسفالت، جدول، جالیز آبیاری، فضاری سبز، هرس درختان، جمع آوری پسماند، لایروبی و رفع ابگرفتگی، برف روبی، و… تقسیم شده است

وی در ادامه در رابطه با بودجه و پیمانکاران طرح گفت : فوریتهای خدمات شهری برای انجام لکه گیری، آسفالت، اجرای جدول، جالیز، جوشکاری پلهای شکسته و …. پروژهای با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال برای یکسال اسناد مناقصه تهیه شده و طی پروسه اداری جهت بکارگیری پیمانکار صلاحیت دار می باشد .

وی در ادامه با اشاره به گزارش های مربوط به حمل نقل عموی و ترافیکی گفت : گزارشات مردمی که مربوط به حمل نقل عموی و ترافیکی است شامل گزارش ها در زمینه عملکرد خودرو های عمومی و اخذ کرایه مازاد و تخلفات بهربرداران و… می شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به گزارشات مردمی در رابطه با اماکن عمومی و زیبا سازی گفت : این گزارشات شامل گزارش از وضیعیت بازار روز، مزار شهدا، ترمینال و ایستگاه ها، و پارک های محلی و… می شود.
وی در ادامه با اشاره به گزارشات امور اجتماعی و مزاحمت شهری بیان کرد : این موارد نیز شامل مسائلی از قبیل سد معبر، مزاحمت شهری، جمع آوری متکدیان و کارتن خوابها و … خواهد بود .

 

وی در پایان گفت: گزارشات مردمی در این سامانه ثبت شده و قابل پیگیری توسط همشهریان می باشد . دفتر اختصاص یافته به این سامانه در ساختمان شهرداری بوده و از لحاظ ایجاد اشتغال برای یک اوپراتور شغل ایجاد خواهد کرد.