رسانه مهارت است و نیاز به نهضت سواد رسانه داریم
رسانه مهارت است و نیاز به نهضت سواد رسانه داریم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهر مینو؛ مرتضی امیری دبیر نخستین دوره تربیت مربی سواد فضای مجازی در قزوین که صبح امروز در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد اظهار کرد: فراگیری سواد فضای مجازی یکی از تأکیدات مؤکد مقام معظم رهبری است و ما این سفارش را می‌توانیم در بند هفتم حکم انتصاب […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهر مینو؛ مرتضی امیری دبیر نخستین دوره تربیت مربی سواد فضای مجازی در قزوین که صبح امروز در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد اظهار کرد: فراگیری سواد فضای مجازی یکی از تأکیدات مؤکد مقام معظم رهبری است و ما این سفارش را می‌توانیم در بند هفتم حکم انتصاب اعضای شورای عالی فضای مجازی مشاهده کنیم.

امیری گفت: ما در طی دو روز آموزش‌هایی با سرفصل‌هایی چون کارگاه‌های خانواده و رسانه‌های نوین، تکنیک اقناعی و تفکر انتقادی و مبانی رژیم مصرف رسانه، شبکه‌های اجتماعی، سواد بازی‌های ویدئویی و کارگاه امنیت در فضای مجازی خواهیم داشت.

دبیر فضای سایبری استان با اشاره به اینکه باید قدر این صندلی‌ها را دانست گفت: با وجود ثبت نام افراد زیادی ما توانستیم ۲۵۰ نفر را گزینش کنیم و پس از این دوره آموزشی آزمونی برگزار خواهیم کرد که گزینشی صورت گیرد و پس از آن استعدادها شناسایی شوند.

وی اظهار کرد: از مربیان و برگزیدگان این دوره برای نهضت سواد مجازی استان قزوین استفاده خواهیم کرد و این برای ما یک اقبال است که نیروها در اختیار پایگاه انقلابی و بسیجی هستند.

این مسئول با بیان اینکه ما در این چند سال با کمپین‌هایی برای مقابله با تکنولوژی و منع ان رو به رو بوده‌ایم گفت: رسانه یک تکنولوژی است و ایجاد کمپین مقابله با آن کار غلطی است و باید همانگونه که در دهه ۶۰ نهضت سواد آموزی داشتیم الآن هم نهضت سواد رسانه‌ای داشته باشیم.

امیری گفت: یک اشتباهی که برخی‌ها با آن مواجه هستند این است که فضای مجازی را منحصر به مهندسان فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌کنند که این غلط است چرا که سواد رسانه و فضای مجازی یک مهارت است که نیاز به مدیریت اجرایی و گاهی روانشناسی و … دارد پس منحصر به یک شاخه نمی‌شود.

مرتضی امیری در پایان گفت: برگزاری این دوره ها در استان موجب شناسایی نیروهای متخصص می شود تا بتوانیم با این نیروها اثرگذاری صحیحی داشته باشیم تا این عرصه قتلگاه جوانان و نوجوانان نشود.