رسیدگی به پرونده خاطیان افکن چاه بازار قزوین
رسیدگی به پرونده خاطیان افکن چاه بازار قزوین

دادستان قزوین خبر داد رسیدگی به پرونده خاطیان افکن چاه بازار قزوین دادستان قزوین با اشاره به قصور شهرداری و آب و فاضلاب شهری قزوین بر ضرورت رسیدگی و مجازات خاطیان پرونده محل افکن چاه در بازار قزوین تأکید کرد. به گزارش مجله خبری شهر مینو: حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی امروز اظهار کرد: در محل […]

دادستان قزوین خبر داد
رسیدگی به پرونده خاطیان افکن چاه بازار قزوین

دادستان قزوین با اشاره به قصور شهرداری و آب و فاضلاب شهری قزوین بر ضرورت رسیدگی و مجازات خاطیان پرونده محل افکن چاه در بازار قزوین تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: رسیدگی به پرونده خاطیان افکن چاه بازار قزوین

به گزارش مجله خبری شهر مینو: حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی امروز اظهار کرد: در محل افکن چاهی در بازار قزوین که به موجب ریزش آن یکی از شهروندانمان جان خود را از دست داده بود حاضر شده و در جریان روند امور قرار گرفتم.

وی افزود: گزارش‌های رسیده از روند کند و نامطلوب پیدا کردن جنازه این شهروند و کوتاهی مسئولان در عمل به وظایف محوله خبر می‌داد که همین امر موجب شد تا بر خود لازم بدانم تا بدون اطلاع قبلی به محل حادثه رفته و دستور تشکیل پرونده‌ای برای شناسایی علل حادثه و افراد مقصر در این زمینه را  صادر کنم.

دادستان قزوین ادامه داد: با درخواست از متخصصان آشنا به حوادث کار و همچنین مسئولان آتش‌نشانی بر بررسی منصفانه این پرونده تأکید کرده و اعلام نظر کارشناسی آنان مبنی بر مترقبه بودن یا نبودن این حادثه را به دور از توجه به عواطف و احساسات در سریع‌ترین زمان ممکن خواستار شدم.

وی عنوان کرد: این موضوع از آن جهت حساسیت ویژه‌ای را می‌طلبید که هم حقوق مردم به حساب می‌آمد و هم اولیای دم شهروند قزوینی با ارجاع شکایت خود به نهاد قضایی خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر به این پرونده بودند.

صادقی نیارکی بیان کرد: رسیدگی به این پرونده و مجازات خاطیان این حادثه علاوه بر احقاق حقوق اولیای دم این شهروند موجب می‌شود تا از بروز حوادثی از این دست جلوگیری به عمل آید.

این مسئول خاطر نشان کرد: در حاشیه این پیگیری بلافاصله هماهنگی‌هایی با مسئولان ذیربط در این حادثه انجام دادیم تا عملیات پیدا کردن جنازه این شهروند با سرعت بیشتری رو به جلو رود.

دادستان قزوین مطرح کرد: همچنین همکاری کارشناسان سازمان نظام مهندسی برای ایمن کردن محیط حادثه و نیز پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از این حوادث را خواستار شدیم چرا که در مجموعه بازار قزوین چاه‌هایی از این دست به فراوانی یافت می‌شود و بازسازی چنین فضاهایی می‌تواند موجب شود تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

وی ادامه داد: پس از پیگیری‌های لازم کارشناسان نظر نهایی خود را اعلام کردند که به موجب آن دو مجموعه شهرداری و آب و فاضلاب قزوین هر دو به یک میزان و برابر با پنجاه درصد در این حادثه مقصر بوده‌اند.

صادقی نیارکی عنوان کرد: در پی اعلام نظر کارشناسان با احضار مقصران این ماجرا و نیز دستور به پیگیری جرائم خاطیان پرونده مزبور، رسیدگی به این پرونده در دادگستری قزوین جریان خود را آغاز کرده است.

دادستان قزوین در پایان خواستار وحدت و هم‌افزایی بیشتر مسئولان به ویژه در شرایط بحرانی شد تا بتوان بروز این حوادث را به حداقل رساند.