شناسه خبر : 28009
۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵
بیدخام مدیرکل بانوان و خانواده استانداری؛

رعایت عفاف و حجاب در جامعه مصداق بارز فریضه الهی امر به معروف و نهی منکر در جامعه است

بید خام گفت : برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی، اسلامی می‌تواند در کاهش دغدغه‌ها و مشکلات جامعه نقش بسزایی ایفا کند،چراکه رعایت عفاف و حجاب در جامعه مصداق بارز فریضه الهی امر به معروف و نهی منکر در جامعه است .

به گزارش خبرنگار فرهنگی و اجتماعی پایگاه خبری شهر مینو ؛ مریم بیدخام در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مد و لباس ایرانی، اسلامی که با حضور مسؤولان کشوری، استانی و شهری در مصلای امام خمینی‌(ره) شهر اقبالیه برگزار شد، با بیان اینکه عفاف و حجاب و نوع پوشش اسلامی یکی از دغدغه‌های زن مسلمان ایرانی است، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی، اسلامی می‌تواند در کاهش دغدغه‌ها و مشکلات جامعه نقش بسزایی ایفا کند چراکه رعایت عفاف و حجاب در جامعه مصداق بارز فریضه الهی امر به معروف و نهی منکر در جامعه است .

وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس ایرانی، اسلامی می‌تواند راهکاری مناسب برای حل معضلات در جامعه به ویژه در بین نسل جوان باشد، چراکه امروز با هجمه دشمن و نفوذ غرب به کشور، اعتقادات آحاد مردم جامعه مورد هدف قرار گرفته شده است که می‌طلبد در این زمینه برای جلوگیری ازنفوذ دشمنان تدابیری مهم اندیشید.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین عنوان کرد: امروز جوانان از فرهنگ غرب الگوبرداری می‌کنند که پوشش اسلامی و ایرانی می‌تواند نقش این فرهنگ را در جامعه کمرنگ کند.

بیدخام با بیان اینکه تولید لباس‌های ایرانی و اسلامی می‌تواند برای بانوان ایجاد اشتغال پایدار کند، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب باید در طول سال تداوم داشته باشد تا جوانان از این نمایشگاه‌ها ایده گرفته و در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

وی ادامه داد: تحصیل دانشجویان در برخی از رشته‌های دانشگاهی بالای ۷۰ درصد است که آن‌ها معتقد هستند باید در شغل‌های دولتی مشغول به کار شوند در حالی که با ایجاد نمایشگاه‌ها و بنگاه‌های کوچک می‌توانند اشتغالزایی کنند.

طاهره‌ بیگم سیدی نیزدراین مراسم اظهار داشت: موضوع پوشاک ایرانی با سبک اسلامی بحث مهم و با اهمیت است و تنها با برپایی نمایشگاه و جشنواره نمی‌توان به نقطه هدف رسید.

وی افزود: چند سالی است در استان قزوین شاهد برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس ایرانی، اسلامی هستیم که امید است با برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها گامی مهم و مؤثری در ترویج پوشش مناسب با فرهنگ اسلامی برداریم.

مشاور استاندار در امور مبارزه با مواد مخدر در حوزه زنان گفت: تمام مسؤولان فرهنگی استان قزوین باید با برنامه‌ریزی صحیح و مدون به دنبال مدل‌های متنوع با سبک پوشش ایرانی، اسلامی باشند.

سیدی با بیان اینکه طراحی لباس باید با پوشش اسلامی و به روز باشد تا مُد، تنوع ‌طلبی بانوان را پاسخ دهد، عنوان کرد: با برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها می‌توان ابتکار و خلاقیت را به منصه ظهور رساند تا در این زمینه به اهداف و نقطه ایده‌آل برسیم.

وی یادآور شد: پوشش یک نیاز لازم برای هر انسانی به ویژه بانوان مسلمان بوده چراکه فطرت زیبایی‌پرستی در وجود هر انسان از جمله بانوان است و باید در این زمینه پوششی را طراحی کنیم که نیازهای آن‌ها را تأمین کند.

مشاور استاندار قزوین در امور مبارزه با مواد مخدر در حوزه زنان با بیان اینکه  پوشش اسلامی، پوششی است که زنان مسلمان بتوانند با آن به‌راحتی در مجامع و محافل ظاهر شوند، تصریح کرد: طراحی لباس باید متناسب با دیدگاه‌های ایرانی اسلامی باشد.

مشاور استاندار در امور مبارزه با مواد مخدر در حوزه زنان با اشاره به پوشش ایرانی، اسلامی گفت: طراحی لباس باید متناسب با دیدگاه‌های ایرانی، اسلامی باشد.

 

 

کد خبر : ۱۱۵۵

۸۱۳ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB