روش بهره برداری از آب را باید تغییر دهیم/ مطالبه مردم اقبالیه مبنی بر ارتقا به بخش را پیگیری می‌کنیم
روش بهره برداری از آب را باید تغییر دهیم/ مطالبه مردم اقبالیه مبنی بر ارتقا به بخش را پیگیری می‌کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ استاندار قزوین با حضور در نماز جمعه شهر اقبالیه در مصلی امام خمینی(ره) به حل مشکلات شهر اقبالیه با برنامه ریزی پرداخت و گفت: یکی از مشکلات، آب شرب منطقه است که ۱۴ شهر و ۲۰۰ روستا در استان قزوین در چند سال آینده با مشکل کم آبی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ استاندار قزوین با حضور در نماز جمعه شهر اقبالیه در مصلی امام خمینی(ره) به حل مشکلات شهر اقبالیه با برنامه ریزی پرداخت و گفت: یکی از مشکلات، آب شرب منطقه است که ۱۴ شهر و ۲۰۰ روستا در استان قزوین در چند سال آینده با مشکل کم آبی روبه رو خواهند شد و هم اکنون نیز برخی از شهرها مانند شهر اقبالیه دچار کمبود آب هستند.

زاهدی تصریح کرد: برای حل مشکل آب در کوتاه مدت با حفر چاه آن را حل می‌کنیم ولی برای حل این مشکل در دراز مدت نیاز به انتقال آب از سد طالقان است که نیاز به برنامه‌ریزی و فراهم آوردن زیرساخت‌ها می‌باشد.

استاندار قزوین با اشاره به آب و هوای خشک منطقه و کشور و کاهش بارندگی‌ها در چند سال اخیر به مشکلات کشاورزی پرداخت و گفت: با شدت گرفتن کاهش بارندگی در سی سال آینده با مشکل کم آبی مواجه خواهیم شد که نیاز به استفاده از روش‌های جدید برای استفاده از آب است.

وی افزود: کشاورزان باید به دنبال اصلاح و تغییر الگوی کشت و بهره‌برداری درست از آب باشند تا مصرف آب کمتر شود البته برای برخی از محصولات کشاورزی، کشت گلخانه‌ای و اجرای سیستم‌های نوین آبیاری وجود دارد که موجب کاهش مصرف آب می‌شود.

این مسئول با بیان پیگیری‌های صورت گرفته برای تبدیل شهر اقبالیه به بخش گفت: این تبدیل شدن نیاز به تصویب مرکز دارد که ما سعی بر ادامه‌ی پیگیری و رفع نواقص داریم ولی قولی برای اجرائی شدن نمی‌دهیم.

زاهدی گفت: پیگیری‌ها را برای حل مشکلات مصلی امام خمینی (ره)، فاضلاب شهری و احداث کمربندی را داریم و همگی در دستور کار است ولی برای احداث بیمارستان و درمانگاه باید بررسی‌ها نسبت به جمعیت صورت بگیرد.

استاندار قزوین در پایان یادآور شد: برای حل مشکلات حاشیه نشین‌ها با توافقات صورت گرفته با بنیاد مسکن احداث ۴۸۸ واحد مسکن در دستور کار است.