سال گذشته ۲۳ قزوینی جان خود را براثر گازگرفتگی از دست دادند
سال گذشته ۲۳ قزوینی جان خود را براثر گازگرفتگی از دست دادند

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین گفت: در ۱۲ ماهه سال گذشته تعداد ۲۳ نفر از هم استانی‌ها در اثر مسمومیت با گاز منو اکسید کربن جان خود را از دست دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین با اشاره به مرگ ۲۳ نفر در سال گذشته بیان کرد: از این تعداد ۱۸ نفر آنها مرد و ۵ نفر زن بوده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل۸ درصد کاهش یافته است.
وی عنوان کرد: عدم رعایت نکات ایمنی و همچنین هشدارهای داده شده در استفاده از وسایل گازسوز مهمترین عامل بروز این حوادث بودند.

افزایش ۱۱۲ درصدی فوت‌های متعاقب تصادفات جاده ای

ولی‌زاده گفت: دراسفند ماه سال ۹۷ تعداد ۳۶نفر (۲۵ مرد و ۱۱ زن) در حوادث رانندگی کشته و ۴۱۸ نفر مصدوم شدند. آمار متوفیات تصادفات اسفند ماه نسبت به آمار ۱۷ نفر مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۱۲ درصدی داشته است.
وی ادامه داد: بیشترین موارد مرگ و میر مربوط به حوزه برون شهری می باشد که ۲۵ مورد را به خود اختصاص داده است پنج مورد درون شهری و شش مورد در جاده‌های روستایی اتفاق افتاده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین بیان کرد: با توجه به گزارش واحد آمار در اسفند ماه سال۹۷ فوت‌های ناشی از تصادف برون شهری ۱۲۷درصد، درون شهری ۱۵۰درصد و جاده های روستایی ۵۰ درصد، نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

این مسئول در ادامه با اشاره به کاهش ۸ درصدی آمار مصدومان تصریح کرد: در اسفندماه سال گذشته ۴۱۸ مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده بودند که از این تعداد ۲۶۸نفر مرد و۱۵۰نفر زن بوده اند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال۹۶ که آمار مصدومان ۴۵۵ نفر بود، ۸ درصد کاهش یافته است.