شناسه خبر : 34018
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین؛

شعار و اهداف هلال احمر تسکین آلام بشریت است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین گفت: همه مردم دنیا با هر عقیده و اعتقادی باید به پرچم سفید صلیب سرخ و هلال احمر احترام بگذارند و بشر دوستی و انسان دوستی برای تمامی انسان‌ها نهادینه گردد تا روزی رسد که شاهد وقایع دل‌خراش در دنیا نباشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شهرمینو؛ در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که به مناسبت روز بین المللی کاهش اثرات بلای طبیعی در ساختمان هلال احمر برگزار گردید حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر ضمن عرض تسلیت شهادت امام سجاد(ع) و یادآوری روز بین المللی کاهش اثرات بلایای طبیعی و گرامی داشت سالروز بین المللی صلیب سرخ گفت: همه مردم دنیا با هر عقیده و اعتقادی باید به پرچم سفید صلیب سرخ و هلال احمر احترام بگذارند و بشر دوستی و انسان دوستی برای تمامی انسان‌ها نهادینه گردد تا روزی رسد که شاهد وقایع دل‌خراش در دنیا نباشیم. هلال احمر در معاونت های مختلف دارای وظایف تعین شده است.

وی ضمن بیان اینکه شعار و اهداف هلال احمر تسکین بشریت است گفت: هدف و برنامه‌ای که در معاونت داوطلبان پیگیری می‌شود کمک رسانی به مددجویانی است که به هلال احمر مراجعه می‌کنند و با امضا تفاهم‌نامه با سازمان نظام مهندسی ساختمان، سازمان نظام پزشکی، کانون وکلا، انجمن اصناف، خیرین و… کمک‌رسانی به نیازمندان مستمر می‌گردد.

آصفی از راه‌اندازی سایت و اپلیکیشن در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: افراد می‌توانند بصورت داوطلبانه هزینه مراسم ختم عزیزان خود را جهت کمک به بیماران نیازمند تقدیم هلال احمر کنند. بر همین اساس کمیته مشارکت‌های داوطلبانه تشکیل دادیم.

وی از تشکیل کانون خبرنگاران با هدف هم‌اندیشی و کمک رسانی به هلال احمر خبر داد و بیان کرد: بزودی از ورزشکاران استان جهت حضور در کارگروه تخصصی ورزش دعوت به همکاری به عمل می‌آوریم و کارگروه تخصصی سرمایه داری با هدف رسیدن به درآمد پایدار راه‌اندازی کردیم.

آصفی از جذب خیر با قصد ساخت بیمارستان توان‌بخشی اطلاع داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه با آموزش به موقع و مناسب می‌توان از رخ‌داد حوادث پیشگری کرد، در صدد انتقال آموزش به خانواده‌ها با هدف کاهش آمار تلفات و خسارات هستیم.

وی ضمن اظهار اینکه هلال احمر قزوین دارای ۳۳ پایگاه در حوزه امدادرسانی است ادامه داد: حوزه معاونت درمان از طریق داروخانه، مرکز فیزیوتراپی، درمانگاه عمومی، کلینیک تخصصی به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

آصفی در پایان اذعان کرد: برای زائرین کربلا ستاد اربعین تشکیل شده است و به هر حوزه‌ای وظیفه ای در این خصوص محول شده و هلال احمر خدمات امدادی و بهداشتی به زائرین ارائه می‌دهد.

۵۷۲ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB