عیدانه استاندار به مردم: ایجاد ۲۰ هزار شغل جدید در قزوین
عیدانه استاندار به مردم: ایجاد ۲۰ هزار شغل جدید در قزوین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری قزوین فریدون همتی در نخستین جلسه شورای اداری استان قزوین در سال جدید که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری قزوین فریدون همتی در نخستین جلسه شورای اداری استان قزوین در سال جدید که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: همه باید با برنامه‌ریزی مدون در راستای اجرای راهبرد سال گام برداریم.

وی با اشاره به سند توسعه صادرات و اشتغال استان قزوین افزود: در این راستا ایجاد ۲۰ هزار شغل با توانمندسازی و تولید مطلوب صورت می‌گیرد، همچنین در راستای آماده‌سازی سند توسعه صادرات استان ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد دلار سهم صادرات غیرنفتی پیش‌بینی شده است.

استاندار قزوین اضافه کرد: امید است مسئولان استانی برای تحقق این مهم گام‌های ارزنده‌ای بردارند و با تعامل و همکاری تمام دستگاه‌هایذی‌ربط موانع پیش‌رو از جمله اقتصاد، اشتغال و غیره برداشته شود.

همتی یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم بالا بردن سطح رقابت در زمینه توسعه صادرات و تولیدات داخلی است که در این راستا عزم جدی و راسخ مسئولان را می‌طلبد.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد: در سال جاری یکپارچگی و وحدت باید سرلوحه کار مسئولان استانی باشد، چراکه با مشارکت و همدلی می‌توان به اهداف بزرگی در داخل کشور دست یافت.

استاندار قزوین با اشاره به خدمات ارائه شده طی ایام نوروز در استان قزوین ادامه داد: در این ایام نیروهای امدادی از جمله نیروی انتظامی، اورژانس، پلیس‌راه، هلال‌احمر، آتش‌نشانی و غیره توانستند برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی بیش از پیش خدمات مطلوبی را ارائه دهند.

همتی تصریح کرد: با شناسایی مشکلات جامعه می‌توان راهکارهای مناسبی را برای بهبود فضای کسب و کار ایجاد کرد و برای ارتقاء و ایجاد وضعیت مطلوب گام‌های مؤثری برداشت.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و برنامه‌های مسئولان باید جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی باشد، خاطرنشان کرد: استان قزوین دارای ظرفیت‌های فراوانی در زمینه‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری است که باید محور کار مدیران قرار گیرد.

استاندار قزوین با اشاره به پیشرفت ۵۰ تا ۹۰ درصدی ۳۵۰ طرح تولیدی در استان قزوین اظهار کرد: تکمیل این طرح‌ها نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

همتی گفت: اگر این هزینه‌ها تأمین شود زمینه ایجاد بیش از ۹ هزار شغل در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر می‌شود.

گفتنی است، در نخستین جلسه شورای اداری استان قزوین در سال ۹۵، اعتبارنامه چهار نماینده استان در مجلس شورای اسلامی به منتخبان مردم اهدا شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/۱۰۰۱*