نظر به صورت حق و باطل است / هر نظری قابل احترام نیست
نظر به صورت حق و باطل است / هر نظری قابل احترام نیست

به گزارش خبرنگار فرهنگی شهرمینو؛ حجت الاسلام و المسلمین عباسی امام جمعه موقت شهر محمودآباد نمونه و مدیر کل موقت حوزه های قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محمودآباد نمونه که در مصلی این شهر برگزار شد گفت: خداوند در قرآن میفرماید: ای کسانی که ایمان آوردید چرا به چیزهایی که بیان […]

به گزارش خبرنگار فرهنگی شهرمینو؛ حجت الاسلام و المسلمین عباسی امام جمعه موقت شهر محمودآباد نمونه و مدیر کل موقت حوزه های قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محمودآباد نمونه که در مصلی این شهر برگزار شد گفت: خداوند در قرآن میفرماید: ای کسانی که ایمان آوردید چرا به چیزهایی که بیان می کنید عمل نمی کنید یعنی همه فرموده های خداوند و پیامبرش را قبول کرده اید.

وی با بیان اینکه انسان ها باید به اندازه ای که می توانند عمل کنند حرف بزنند ادامه داد: کسانی هستند که به  خدا پرستی خود اعتراف می کنند ولی در عمل و کارهایشان نشانه ای از خداوند وجود ندارد. کسانی که پیامبر و معاد را قبول دارند ولی به آنها عمل نمی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عباسی ضمن اشاره به این که یک روحانی در سخنرانی و موعظات خود باید به نحوه ای سخن بگوید که بتواند به آن عمل کند و یک معلم باید به اندازه عمل کرد خود برای دانش آموزانش پند و موعظه بیان کند اذعان داشت:  پدر و مادران باید توجه ویژه ای به سخنان خود داشته باشند هر جا که خودشان از خدا و پیامبران سخن می گویند خود نیز به آن عمل کنند فرزندان صحبت ها و عمل هایشان را به مقایسه می گذارند و در صورت مغایرت داشتند صحبت ها و عمل هایشان اعتراض خواهند کرد.

امام جمعه موقت شهر محمودآباد نمونه افزود: طبق آیات قرآن آن کسی که چیزی را بیان می کند و به آن جامه عمل نمی پوشاند خشم خدا را برمی انگیزد.

وی ادامه داد: امیر المومنین حضرت علی (ع) در نهج البلاغه نیز می فرماید: خداوند لعنت کند کسی را که امر به معروف می کند ولی خود به آن عمل نمی کند .

مدیر کل موقت حوزه های قزوین با اشاره به این که ما برای عمل های خود ملاک و معیارهایی برای خودمان داریم خاطر نشان کرد: معیاری درست است که طبق قرآن باشد مومن باید طبق قرآن رفتار کند زیر را قرآن گنجینه بزرگی برای مسلمانان است .

حجت الاسلام و المسلمین عباسی با بیان اینکه خود اعمال درست نیز مراحلی دارد گفت: عمل به قسمت های مختلفی نظیر عبادت، انفاق در راه خدا و غیره تقسیم می شود.

وی ضمن اشاره به این موضوع که مومن واقعی نسبت به کارهای مردم بی تفاوت نمی باشد و به امور مردم توجه می کندافزود:یک معلم سرکلاس که حضور میابد دانش آموزان خود را باید همانند فرزندان خود ببیند و برای آنها دل بسوزاند.

امام جمعه موقت شهر محمودآباد نمونه خاطر نشان کرد: از دیگر قسمت های عمل درست می توان به جهاد اشاره کرد که قرآن نیز به دفعات از این عمل پسندیده یاد کرده است و انسان ها و حتی پیامبران خود را به این عمل پسندیده دعوت کرده است.

وی ادامه داد: کسانی که در جبهه ها جنگیدند و در راهپیمایی ها شرکت کردند، مدافعین حرم و خانوادهایشان همگی مورد لطف خداوند قرار می گیرند و ایزد تعالی آنها را به خاطر جهادشان دوست خواهد داشت زیر را خداوند جهاد کنندگان را دوست دارد. خوشا به حال کسانی که به گفته های خود جامه عمل می پوشانند.

مدیر کل موقت حوزه های قزوین با اشاره به این که یکی از جلوه های تقوا این است که انسان نظر خود را در مقابل فرموده های خداوند و پیامبرانش قرار ندهد و با اشتیاق کامل اموری را که خداوند به عمل آنها تاکید کرده است را بپذیرد و عمل کند ادامه داد: کسانی نیز هستند در مقابل فرمایشات خداوند و ولی زمانش جبهه می گیرند و نظر خود را بالاتر از نظر آنان می دانند. عده ای برای به دست گرفتن خلافت با امیرالمومنین حضرت علی (ع) به مخالفت پرداختند و دختر پیامبر را برای منافع خود که حامی همسرش بود را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام و المسلمین عباسی  بابیان این که انحراف در دین یعنی همانند این افراد نظر خود را به نظر خداوند و پیامبرش مقدم بدانند این ها کسانی هستند که برای دین دکان باز کزده اند افزود: مراجع تقلید اسلام شناس هستند و رساله ای را تقدیم مردم کرده اند تا چگونگی دین را برای مردم در مراحل مختلف زندگی شان بیان کنندتا همانند این افراد به گمراهی نرومد.

امام جمعه موقت شهر محمودآباد نمونه اذعان داشت: یکی از مسئولین رده بالای ما می آید و سخنرانی می کند و می گوید ما به نظرها و دیدگاه های مختلف احترام می گذاریم. شاید کسانی بخواهند خون جوانان ما را پایمال کنند و مورد توهین قرار دهند. مگر هر نظری قابل احترام است شما به گمراهی هم احترام می گذارید اگر این طور است به کسانی امثال داعشی ها و وهابی ها نیز احترام بگذارید ما به یک حق و باطلی در این جهان اعتقاد داریم آیا شما به باطل هم احترام می گذارید؟ آیا منظرهای انحرافی قابل احترام است؟

وی ادامه داد: باید در بعضی از مواقع نظر های مخالف را تحمل کنیم. تداوم انقلاب اسلامی از طریق تبعیت خط اسلامی ممکن است.

مدیر کل موقت حوزه های قزوین با بیان این که مسئولین نظام باید کاری کنند که مردم دچار مشکل نشوند اظهار داشت: اوقاف و امور خیریه یکی از عمل هایی است که در گذشته بیشتر شاهد آن بوده ایم و رواج بیشتری داشته است. کسانی که وقف می کنند نباید وقفشان دست و پا گیر مردم شود و این عمل نبایدارزش املاک مردم را پایین بیاورد.

 

 

خبرنگار : حسین طاعتی