فتنه در سخنان حضرت علی(ع)/معیار در امان ماندن از فتنه ها ولایت فقیه است
فتنه در سخنان حضرت علی(ع)/معیار در امان ماندن از فتنه ها ولایت فقیه است

به گزارش خبرنگار سیاسی شهرمینو؛ سید مرتضی حسینی در مسجد سیدالشهدای شهر اقبالیه به بیان حکمتی از حضرت علی علیه السلام به این مضمون که هیچ گاه از خداوند نخواهید شما را از فتنه حفظ کند پرداخت و گفت: طبق روایت حضرت علی (ع) در حکمت ۳ نهج البلاغه آمده است که همه ما باید […]

به گزارش خبرنگار سیاسی شهرمینو؛ سید مرتضی حسینی در مسجد سیدالشهدای شهر اقبالیه به بیان حکمتی از حضرت علی علیه السلام به این مضمون که هیچ گاه از خداوند نخواهید شما را از فتنه حفظ کند پرداخت و گفت: طبق روایت حضرت علی (ع) در حکمت ۳ نهج البلاغه آمده است که همه ما باید آزمایش شویم گاهی با فرزند و همسر و گاهی با ثروت و مقام و یا گاهی حوادث سیاسی که همگی نوعی آزمایش است و هیچ استثنایی برای شخصی نیست و باید از گمراهی ها در آزمایشات به خداوند پناه برد چرا که گاهی با از دست دادن عزیزی دچار کفر گویی می‌شویم که این همان گمراهی در آزمایش است.

حسینی در ادامه گفت: طبق سخنان امیرالمومنین متوجه می‌شویم که فتنه چهار چیز را با خود می‌آورد که اولینش تردید است، تردید در اینکه حق با چه کسی است و نمونه های تاریخی راجع به شخصیتهای که دچار تردید شدند زیاد است که اگر یک مورد بخواهیم اشاره کنیم میتوانیم به خواجه ربیع که آرامگاهش در مشهد است و به گفته شهید مطهری از زاهدهای هشتگانه اسلام بوده که در جنگ جمل دچار تردید شد.

وی افزود:در جنگ جمل یک طرف حضرت علی(ع) بود و طرف دیگر هم شخصیت هایی چون طلحه و زبیر که مورد تایید و تعریف پیامبر اکرم بودن تا آنجایی که به طلحه الخیر و زبیر الصفار (شمشیر زن اسلام ) لقب گرفته بودند و در اینجا بود که خواجه ربیع گفت یا علی نمیدانم شما حق هستید یا زبیر و طلحه ؟ و این یعنی معیار حق شخصیتها بودند.

 

حسینی با اشاره به شخصیتهائی که در فتنه۸۸ دچار تردید شدند خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ یک طرف یاران امام و نخست وزیر و رئیس مجلس و شورای جنگ در زمان امام خمینی(ره) و در طرف دیگر مقام معظم رهبری و یارانش بودند و اینجا آن کسانی که حق و باطل را با شخصیتها قیاس میکردند دچار تردید شدند یعنی کسانی که معیارشان هاشمی رفسنجانی و کارهایش بود اصل ولایت فقیه را فراموش کردند.

وی گفت: توصیه ی امام خمینی به همه مردم این بود که پشتیبان ولی فقیه باشید تا معیار حق و باطل مشخص باشد علمدار ولی فقیه است و اگر میخواهید دچار تردید نشوید پیرو ولایت باشید چرا که به گفته امام راحل حفظ نظام از نماز و روزه و حج بالاتر است و ما باید از حقمان بگذریم تا نظام لطمه نبیند.

حسینی با اشاره به اینکه فتنه اختلاف ایجاد میکند به نمونه هایی از آن پرداخت: اگر مقام معظم رهبری فتنه ۸۸ را جمع نمی‌کرد آنقدر اختلاف‌ها بالا میرفت که کشتار فامیلی ایجاد می‌شد.

این مسئول افزود: فتنه ناخنک به ایمان می‌زند و آدمهایی که برای انقلاب زحمت کشیدند و رنج ها را تحمل کردند یکباره با انقلاب مخالفت میکنند و خصوصیت چهارم فتنه نشناختن دوست و دشمن است و در فتنه ۸۸ ما دیدیم کسانی را که فکر میکردیم تظاهرات مسالمت آمیز دارن به یکبار اصل نظام و دین را نشانه رفتند و مساجد و حسینیه ها را به آتش کشیدند که اینها در ظاهر خداجو بودند ولی از بهائیان و منافقین و ضد انقلاب و .. بودند.

حجت الاسلام حسینی در ادامه به چگونگی ایجاد فتنه اشاره کرد: فتنه به یکباره ایجاد نمی‌شود بلکه از قبل برنامه ریزی شده است در فتنه ۸۸ طبق نوشته های کلینتون در کتاب خاطراتش از سال ۷۰ برنامه ریزی با ۷۰۰ اتاق فکر که در هر کدامشان یک ضد انقلاب ایرانی هم بوده داشتند.

سید مرتضی حسینی در ادامه خاطر نشان کرد: کار دوم دشمن در فتنه ی ۸۸ استفاده از چند کشور همسایه و آموزش دادن هشت هزار نیرو از هنرمند تا دکتر از نویسنده تا ورزشکار و … بوده است که در مراکزی در دبی، ترکیه، افغانستان، سلیمانیه عراق و باکو این ۸ هزار نفر را با عنوان پیش تازان تحول خواه در نظام سیاسی ایران آموزش دادند.

حجت‌الاسلام حسینی کار سوم دشمن را استفاده از سفارت خانه هایی که کشورهای اروپایی در ایران داشتند دانست و افزود: این سفارت‌خانه ها از سیاسیون ناراضی انقلاب را جمع می‌کردند تا در فرصت مورد نیاز استفاده شوند.

حسینی در پایان به چگونگی مقابله با فتنه اشاره کرد و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را با موضوعاتی چون سخنان احمدی نژاد و … را برنامه ریزی شده برای فتنه دانست.