قایقرانان قزوینی به مناطق سیل‌زده اعزام شدند/آماده حضور نیروهای جدید برای امدادرسانی هستیم
قایقرانان قزوینی به مناطق سیل‌زده اعزام شدند/آماده حضور نیروهای جدید برای امدادرسانی هستیم

رئیس هیئت قایقرانی قزوین گفت: چندین نفر از قایقرانان قزوینی برای کمک به مردم سیل زده به مدت ۴ روز به این مناطق اعزام شدند و همراه با قایقرانانی از مازندران و چهارمحال بختیاری و اصفهان به آسیب دیدگان سیل اخیر کمک رسانی ‎کردند.

علی احدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ما اظهار کرد: از روزهای اول وقوع سیل در استان گلستان جمعی از قایقرانان از جمله تعدادی از قایقرانان قزوینی به صورت خودجوش و داوطلبانه برای کمک به مردم این مناطق حاضر شدند.

وی افزود: این قایقرانان اقلام غذایی و کمک‌های ضروری و مورد نیاز خانواده‌های سیل‌زده گرفتار در سیل را که امکان عبور و مرور نداشتند به دست آنها می‌رساندند.

رئیس هیئت قایقرانی قزوین تصریح کرد: در مرحله نخست چندین نفر از قایقرانان قزوینی برای کمک به مردم سیل زده به مدت ۴ روز به این مناطق اعزام شدند و همراه با قایقرانانی از مازندران و چهارمحال بختیاری و اصفهان به آسیب دیدگان سیل کمک رسانی ‎کردند.

وی عنوان کرد: هیئت قایقرانی قزوین به فدراسیون قایقرانی جهت امداد و نجات اعلام آمادگی کرده و با فدراسیون هماهنگ شده تا در صورت اعلام نیاز، قایقرانان قزوینی جهت امداد و نجات مجددا به منطقه سیل زده اعزام شوند.

راه‌اندازی کمپین کمک به سیل زدگان

احدی بیان کرد: آمادگی برای اعزام در قایقرانان قزوینی وجود دارد و در مرحله دوم با تجهیزات بیشتر و اقلام غذایی و دارویی و بهداشتی و قایق و نفرات بیشتر و حرفه‌ای‌تر به مناطق سیل زده اعزام می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی کمپین کمک به سیل زدگان مردم گلستان تصریح کرد: امروز نیز در دانشگاه بین الملل کنسرتی به همت شهرداری منطقه سه برگزار می‌شود و با هماهنگی صورت گرفته نیمی از عواید حاصل از فروش بلیط این کنسرت به سیل زدگان اختصاص پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: البته این کنسرت قرار بود روز گذشته برگزار شود اما به منظور همدردی با خانواده‌های جانباختگان سیل اخیر به امروز موکول شد.

احدی بیان کرد: با برنامه ریزی انجام شده در محل برگزاری کنسرت کمک‌های غیرنقدی مردم نوع دوست قزوین هم برای کمک به مردم سیل زده شمال جمع آوری می‌شود.

وی با اشاره به اقلام مورد نیاز مردم سیل زده گفت: مردم این مناطق بیشتر به اقلامی چون شمع، پوشک، وسایل بهداشتی بانوان، شیرخشک، قرص رانیتیدین، استامینوفن، ژل ضدعفونی کننده و مواد غذایی کنسروی نظیر کنسرو قورمه سبزی، قیمه و تن ماهی نیاز دارند.

وی ابراز کرد: با توجه به بارندگی‌ها و احتمال وقوع سیل در استان قزوین از مردم درخواست می‌شود که هشدارها را جدی بگیرند و به هیچ عنوان کنار رودخانه‌ها مستقر نشوند چون سیل به صورت غافلگیرکننده و ناگهانی جاری شده و مخاطره ایجاد می‌کند.

این مسئول در پایان عنوان کرد: یکی از خطرات جدی در هنگام وقوع سیل، گرفتن عکس و فیلم‌ سلفی و تماشای سیل است که باید از آن پرهیز شود همچنین عدم توقف خودرو یا چادر زدن در مسیر و حاشیه رودخانه‌ها از نکاتی است که باید جدی گرفته شود.

  • منبع خبر : صبح قزوین