شناسه خبر : 33820
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
در چهارمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی مطرح شد؛

لزوم توجه خودروسازان به مباحث امنیتی در خودروها/ نگهبانان محله تحت آموزش قرار گیرند

جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین با اشاره به لزوم رعایت خودروسازان به مباحث امنیت و پیشگیری در ساخت خودرو، تشریح کرد: متاسفانه خودروسازان به مسائل امنیتی در ساخت خوردو بی توجه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو، چهارمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی صبح امروز در سالن شهدای فرماندهی انتظامی با حضور نگهبانان محله و روسای انتظامی برگزار شد.

سرهنگ کمال قاسمی رییس پلیس پیشگیری فاوای قزوین در این مراسم با اشاره به برون‌سپاری بخشی از ماموریت‌های نیروی انتظامی به بخش‌های خصوصی اظهار کرد: نگهبان محله در پلیس پیشگیری با ۲۰۰ نگهبان و محوریت سه موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی شکل گرفت.

وی با تاکید بر لزوم نصب دوربین مداربسته و رعایت موارد حفاظتی در محلات افزود: خوشبختانه در طول این مدت تعداد موسسات به ۷ و نگهبانان به بیش از ۷۰۰ نفر افزایش یافته است.

این مقام انتظامی با اشاره به نقش نگبانان محله در حفظ امنیت و کاهش جرائم خاطرنشان کرد: نگهبانان محله در کنار پلیس نقش بسزایی برای برقراری امنیت در جامعه خواهند داشت.

رییس پلیس پیشگیری فاوای قزوین با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی دستگیری طی سال جاری عنوان کرد: خوشبختانه با همکاری نگهبانان محله، امسال ۸ مورد دستگیری سارقین، یک کشف اموال مسروقه، ۲ کشف مواد مخدر و ۵ مورد دستگیری اراذل اوباش را شاهد بودیم.

 امنیت واقعی با پیشگیری حاصل می‌شود

سرهنگ سلمان امیری جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین در ادامه با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، اظهار کرد: رویکرد پیشگیرانه موجب کاهش چشمگیر آثار جرائم در جامعه خواهیم بود.

این مقام انتظامی با تصریح بر اینکه امنیت واقعی با پیشگیری حاصل می‌شود، گفت: خوشبختانه پلیس پیشگیری استان در حوزه های متنوع حفاظت از بانک‌ها، نصب دزدگیر و سیستم های مداربسته اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

امیری با اشاره به گستردگی فعالیت های پلیس بیان کرد: اصناف، طلافروشی‌ها و بانک‌ها باید به طور مستقیم برای حفظ و ارتقاء امنیت ورود کنند تا بتوانیم شاهد جرائم کمتری باشیم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه تعامل نیروی انتظامی با نظام مهندسی موجب شد که ساختمان ها و مجتمع ها به دزدگیر و درب ضد سرقت مجهز شوند به طوری که در صورت عدم رعایت مجوز، پروانه کار به ساختمان صادر نخواهد شد.

این مقام انتظامی با اشاره به لزوم رعایت خودروسازان به مباحث امنیتی و پیشگیری در ساخت خودرو، تشریح کرد: متاسفانه خودروسازان به مسائل امنیتی در ساخت خوردو بی‌توجه هستند.

وی اضافه کرد: نصب Gps و شماره گذاری قطعات خودرو می تواند نقش مهمی در کاهش سرقت‌ها  و در نتیجه افزایش امنیت داشته باشد.

آموزش برای نگهبانان محله ضروری است

امیری ابراز کرد: استفاده از ظرفیت بانوان در امر نگهبان محله ‌می تواند در کاهش جرائم تاثیرگذار باشد که بهتر است در دستور کار قرار گیرد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین در تامین امنیت گفت: خدمات بیشتر برای دخالت مردم در تامین امنیت صورت گرفته و به دنبال ایجاد فرصت‌های بیشتر برای تعامل با مردم هستیم.

وی با تاکید بر لزوم آموزش برای نگهبانان محله تصریح کرد: همچنان که برای نیروی انتظامی آموزش‌های لازم داده می‌شود انتظار داریم در حوزه نگهبانان محله نیز با جدیت خاصی پیگیری شود.

امیری با اشاره به صحت جسمی و عدم سوء پیشینه به عنوان ملاک‌های اصلی در نگهبانان محله گفت: با تعامل پلیس ، موسسات حفاظتی و کلانتری‌ها می‌توانیم شاهد کاهش جرائم در جامعه باشیم.

 

 

منبع : شاخص نیوز

۴۶۹ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB