مبارزه با ملخ مراکشی در بخش های کوهین، الموت و طارم سفلی انجام شد
مبارزه با ملخ مراکشی در بخش های کوهین، الموت و طارم سفلی انجام شد

به گزارش پایگاه خبری شهرمینو؛ مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین از مبارزه با ملخ های مراکشی در باغات و مراتع نقاط مختلف قزوین خبر داد. یوسف درخشان با بیان اینکه مقابله با ملخ مراکشی در کانون های فعالیت این حشره اجرا شده است، اظهار کرد: مبارزه با این آفت امسال در قسمتی از مزارع و […]

به گزارش پایگاه خبری شهرمینو؛ مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین از مبارزه با ملخ های مراکشی در باغات و مراتع نقاط مختلف قزوین خبر داد.

یوسف درخشان با بیان اینکه مقابله با ملخ مراکشی در کانون های فعالیت این حشره اجرا شده است، اظهار کرد: مبارزه با این آفت امسال در قسمتی از مزارع و باغهای بخش های مرکزی، الموت و کوهین شهرستان قزوین انجام شد.

مدیرحفظ نبابات سازمان جهاد کشاورزی قزوین یادآور شد: طرح مبارزه با آفت ملخ مراکشی در طارم سفلی با هدف پیشگیری از آسیب رسانی به باغ های زیتون این منطقه از طریق سم پاشی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه طرح مقابله با آفت مگس زیتون در بخش طام سفلی را نیز در دستور کار داریم که از اواخر خرداد ماه سال جاری اجرا خواهد شد،اذعان کرد: برای مبارزه با آفت ملخ مراکشی تاکنون سه هزار و ۵۰۰ لیتر سم در مزارع و باغهای استان قزوین استفاده شده است.

ملخ مراکشی یک حشره زیان آور به محصولات کشاورزی است و معمولا در ارتفاعات خشک فعالیت می کند.

در صورت مبارزه نکردن با این آفت خسارت زیادی به مزارع کشاورزی بویژه غلات وارد می شود.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار زمین کشاورزی اعم از مزرعه و باغ است.

 

خبرنگار: حسین طاعتی