شناسه خبر : 36738
۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
امام جمعه موقت شهر اقبالیه:

مبعوث شدن پیامبر برای نجات انسان ها از زشتی ها بود

امام جمعه موقت شهر اقبالیه گفت : پیامبر زمانی مبعوث شدند که مردم از حیث اخلاقی، اعتقادی و عاطفی گرفتار انواع خرافات و زشتی‌ها بودند و پیامبر صلوات الله علیها از این جامعه انسان‌های واقعی و الهی مانند ابوذر‌ها و سلمان‌ها تربیت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو، آخرین نماز جمعه فروردین ماه توسط امام جمعه موقت شهر اقبالیه حجت‌الاسلام معبودی برگزار شد.

معبودی: ضمن تبریک عید مبعث خطبه‌ی خود را به بعثت پیامبر و ویژگی های اخلاقی ایشان اختصاص داد.

امام جمعه موقت شهر اقبالیه خاطر نشان کرد: پیامبر زمانی مبعوث شدند که مردم از حیث اخلاقی، اعتقادی و عاطفی گرفتار انواع خرافات و زشتی‌ها بودند و پیامبر صلوات الله علیها از این جامعه انسان‌های واقعی و الهی مانند ابوذر‌ها و سلمان‌ها تربیت کرد.

علی معبودی تصریح کرد: پیامبر نماز، روزه، سحرخیزی، خلوت با خدا، لذت حلال، بوی خوش، علاقه و محبت به فرزندان، همنشینی با فقرا و اسرا و تفکر را دوست داشتند و در مقابل آن از بت پرستی، تکبر، تبعیض اشرافیت، چاپلوسی، سیری و شکم پری و بیکاری و گذر زمان به بطالت نفرت داشتند.

وی با بیان آیه ی ۲۷ سوره انسان ” آن‌ها (مجرمان) زندگی زودگذر دنیا را دوست دارند، درحالی که پشت سر خود روز سخت و سنگینی را رها می‌کنند.” به تشریح معنای ” یوم الثقیلا ” پرداخت.

معبودی در ادامه به دلائل سنگینی این روز اشاره کرد و گفت: این سنگینی که در قرآن اشاره شده از نظر محاسبه‌ها، مجازات‌ها، رسوائی‌ها، شواهد محشر، مسئولیت‌ها و بار گناهان مجرمان می‌باشد.

در ادامه خطبه دوم امام جمعه اقبالیه با بیان اینکه امام ۲ ماه پس از پیروزی انقلاب ۲۹ فروردین را روز ارتش نام‌گذاری کردند، افزود: امام با این‌کار پاسخ وفاداری ارتشیان و آنان که دنبال منحل کردن ارتش بودند را داد.

۱,۸۵۸ total views, 4 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB