مبعوث شدن پیامبر برای نجات انسان ها از زشتی ها بود
مبعوث شدن پیامبر برای نجات انسان ها از زشتی ها بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو، آخرین نماز جمعه فروردین ماه توسط امام جمعه موقت شهر اقبالیه حجت‌الاسلام معبودی برگزار شد. معبودی: ضمن تبریک عید مبعث خطبه‌ی خود را به بعثت پیامبر و ویژگی های اخلاقی ایشان اختصاص داد. امام جمعه موقت شهر اقبالیه خاطر نشان کرد: پیامبر زمانی مبعوث شدند که مردم از […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو، آخرین نماز جمعه فروردین ماه توسط امام جمعه موقت شهر اقبالیه حجت‌الاسلام معبودی برگزار شد.

معبودی: ضمن تبریک عید مبعث خطبه‌ی خود را به بعثت پیامبر و ویژگی های اخلاقی ایشان اختصاص داد.

امام جمعه موقت شهر اقبالیه خاطر نشان کرد: پیامبر زمانی مبعوث شدند که مردم از حیث اخلاقی، اعتقادی و عاطفی گرفتار انواع خرافات و زشتی‌ها بودند و پیامبر صلوات الله علیها از این جامعه انسان‌های واقعی و الهی مانند ابوذر‌ها و سلمان‌ها تربیت کرد.

علی معبودی تصریح کرد: پیامبر نماز، روزه، سحرخیزی، خلوت با خدا، لذت حلال، بوی خوش، علاقه و محبت به فرزندان، همنشینی با فقرا و اسرا و تفکر را دوست داشتند و در مقابل آن از بت پرستی، تکبر، تبعیض اشرافیت، چاپلوسی، سیری و شکم پری و بیکاری و گذر زمان به بطالت نفرت داشتند.

وی با بیان آیه ی ۲۷ سوره انسان ” آن‌ها (مجرمان) زندگی زودگذر دنیا را دوست دارند، درحالی که پشت سر خود روز سخت و سنگینی را رها می‌کنند.” به تشریح معنای ” یوم الثقیلا ” پرداخت.

معبودی در ادامه به دلائل سنگینی این روز اشاره کرد و گفت: این سنگینی که در قرآن اشاره شده از نظر محاسبه‌ها، مجازات‌ها، رسوائی‌ها، شواهد محشر، مسئولیت‌ها و بار گناهان مجرمان می‌باشد.

در ادامه خطبه دوم امام جمعه اقبالیه با بیان اینکه امام ۲ ماه پس از پیروزی انقلاب ۲۹ فروردین را روز ارتش نام‌گذاری کردند، افزود: امام با این‌کار پاسخ وفاداری ارتشیان و آنان که دنبال منحل کردن ارتش بودند را داد.