محصول نخستین باغ گل محمدی در قزوین به بار نشست
محصول نخستین باغ گل محمدی در قزوین به بار نشست

به گزارش حسین طاعتی خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری شهر مینو؛ برداشت گل محمدی برای نخستین بار از سطح ۱۰هکتار از باغ های نوپای این شهرستان آغاز شد. عباس علیخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار شهر مینو افزود: عمده این باغ ها که ارقام آنها از کاشان به قزوین آورده شده است، سال گذشته در […]

به گزارش حسین طاعتی خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری شهر مینو؛ برداشت گل محمدی برای نخستین بار از سطح ۱۰هکتار از باغ های نوپای این شهرستان آغاز شد.

عباس علیخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار شهر مینو افزود: عمده این باغ ها که ارقام آنها از کاشان به قزوین آورده شده است، سال گذشته در بخش کوهین این شهرستان کشت شده بودند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸هکتار باغ گل محمدی در شهرستان قزوین وجود دارد که هشت هکتار از آنها بارور نیستند.
این مسئول توضیح داد: قبل از این، کشت گل محمدی به شکل پراکنده و محدود در مناطقی از شهرستان قزوین انجام می شد اما باغ متراکم این محصول را نداشتیم.
وی افزود: پیش بینی می کنیم از سطح هر هکتار از باغ های گل محمدی قزوین سه تن محصول برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین با اشاره به کم آبی،اظهار کرد: بعضی از کشاورزان قزوینی با توجه به این موضوع درصدد تغییر الگوی کشت و کاشت محصولات کم آب بر از جمله گل محمدی هستند که اقدامی به جا و ضروری به شمار می رود.
علیخانی اظهار کرد: کشت گل محمدی برای کشاورزان قزوینی در برخی نقاط با توجه به اقلیم و همچنین قیمت مناسب محصول مربوطه بسیار به صرفه است و اشتغال قابل توجهی نیز بدنبال دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین با بیان اینکه عطاری ها، تولیدکنندگان گلاب و شرکت های تولید دارو مشتریان باغداران گل محمدی هستند،اظهار امیدواری کرد که طی آینده نزدیک سطح باغ های این محصول در قزوین به چندین برابر وضعیت موجود افزایش یابد.