مخاطب شعار«حمایت از کالای ایرانی» همه ملت ایران و مسئولان دولتی هستند
مخاطب شعار«حمایت از کالای ایرانی» همه ملت ایران و مسئولان دولتی هستند

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو؛ حجت الاسلام و المسلمین فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در اولین نماز جمعه سال ۹۷  این شهر ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو گفت: سال ۱۳۹۷ توسط رهبر عزیز امام خامنه ای دامت برکاته سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است. وی افزود: امام خامنه ای دامت […]

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو؛ حجت الاسلام و المسلمین فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در اولین نماز جمعه سال ۹۷  این شهر ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو گفت: سال ۱۳۹۷ توسط رهبر عزیز امام خامنه ای دامت برکاته سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است.

وی افزود: امام خامنه ای دامت برکاته فرمودند : مخاطب شعار«حمایت از کالای ایرانی» همه ملت ایران و مسئولان دولتی هستند .

امام جمعه شهر اقبالیه ادامه داد: اگر بخواهیم محور پیام نوروزی رهبر انقلاب را در چند سطر خلاصه کنیم میتوان در چند محور خلاصه کرد

۱- مخاطب شعار امسال در جهت حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی هم مردم و هم مسئولین هستند.

۲- تلاش های خوبی برای تولید و اشتغال در سال گذشته انجام شد اما کارهای برزمین مانده بسیاری هنوز وجود دارند .

۳- امام خامنه ای (مدظله العالی) جوانان را امیدآفرین پیشران حرکت علمی کشورخواندند.

۴- رهبر انقلاب سال گذشته را سال بروز عظمت و اقتدار و حضور خیره کننده ملت ایران معرفی کردند .

۵- معظم له همچنین سال ۹۶ را سال تبدیل تهدید های منطقه ای به فرصت ها برای ملت ایران معرفی کردند .

امام جمعه شهر اقبالیه در ادامه گفت: افزایش حیرت انگیز و غیر قابل قیاس اختراعات و ابداعات دانشمندان و نخبگان ایرانی و موفقیت های چشمگیر جوانان این مرز و بوم در مسابقات علمی بین المللی و همچنین پیشرفت جهشی کشور در علوم مختلف مانند علم هسته /ف نانو ، سلول های بنیادین و شبیه سازی ، صنایع دریایی ، صنایع موشکی و هوافضا، لیزر، ساخت ربات و امثال آن نیز بیانگر این نکته مهم است که خواستن توانستن است .

وی اذعان کرد: البته در برخی از عرصه های صنعتی و خدماتی هنوز تا رسیدن به قله های طراحی و تولید و خلاقیت و نوآوری فاصله داریم .

حجت الاسلام و المسلمین فاطمیان با اشاره به این که ایران در زمینه های مختلف پیشرفت چشمگیری داشته است اظهار کرد: تحولات مورد اشاره باعث شده تا علاوه بر ایجاد و گشترش صدور خدمات فنی مهندسی ایرانی بسیاری از کالاهای تولید کشور از جمله فولاد و الومینیوم، سیمان و تجهیزات پزشکی و دارو، صنایع غذایی و صنایع نظامی و خودروسازی، سنگ و کاشی، شیرآلات و چینی جات، مواد شوینده، رادیاتور، تجهیزات برودتی و حرادتی، کفش پلاستیک،  شیشه و ده ها کالای ایرانی دیگر در بازار های جهانی حضور چپشم گیری داشته باشند.

این مقام مسئول افزود: با این حال صرف نظر از مسائلی مانند واردات بی رویه، ناپایداری و صنعت برخی از قوانین مروبط به محیط کسب و کار و هزینه های سنگین دولتی مانند مالیات، عوارض، ارز افزوده، باسود بالای تسهیلات بانکی  و سایر عوامل مشابه کلید اصلی رفع و حل بخش قابل توجهی از مشکلات صنایع در اختیار خود تولید کنندگان قرار دارد

حجت الاسلام و المسلمین فاطمیان ادامه داد: حال این سوال مطرح است که کلید اصلی خروج بخش تولید از رکود کدام است؟ که در دنیای رقابتی امروز کیفیت، خلاقیت، نوآوری در عرصه تولید، کالا و ارائه خدمات از مهم ترین عواملی به شمار میروند که میتوانند ضامن حضور و بقای صنایع در بازر خهای بین المللی و تبدیل آنها به یک برند جهانی شوند .

امام جمعه در پایان به فرمایش نورانی و حکیمانه مقام معظم رهبری مد ظله العالی اشاره کرد و گفت: مشکلی در کشور نیست که قابل حل نباشد. لذا اگر هر ایرانی کالای ایرانی را فقط در خرید انتخاب کند، هم بازار تولید و هم ازدواج و اشتغال و بازار تولید حل خواهد شد.