مددجویان قزوینی بیش از ۹میلیاردتومان تسهیلات کارگشایی دریافت کردند
مددجویان قزوینی بیش از ۹میلیاردتومان تسهیلات کارگشایی دریافت کردند

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال ۹۷ با هماهنگی و همراهی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دو هزار و ۷۶۵ مددجوی تحت حمایت از تهسلات قرض الحسنه کارگشایی بهره مند شده اند.

مجید مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ما اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اساسی و مهم پیامبران رسیدگی به حال محرومان و نیازمندان بود.

وی ادامه داد: افراد تنها برای تأمین معیشت و نیازهای روز مره نیازمند کمک دیگران نیستند بلکه برخی هم با تلاش برای ایجاد بستر مناسب به دنبال بهبود وضعیت و ارتقای زندگی خود هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: طی سال گذشته دو هزار و ۷۶۵نفر در ۹ مرحله ۹میلیارد و ۶۵۶ میلیون تومان تسهیلات کارگشایی از یک میلیون تا پنج میلیون تومان دریافت کردند.

وی بیان کرد: همچنین ۵۷ نفر از مددجویان طی همین مدت ۵۶۰ میلیون تومان وام ودیعه مسکن دریافت کرده اند.

مومنی با اشاره به تغییر نیاز مددجویان طی دو دهه گذشته عنوان کرد: متناسب با این شرایط نوع خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز ارتقا یافته و به روز شده است از همین رو پرداخت تسهیلات و خدمات دیگری نیز برای ارتقای زندگی مددجویان در نظرگرفته شده است.

نصب پنل‌های خورشیدی به همت مددجویان

وی تصریح کرد: خدمات کمیته امداد امام (ره) در گذشته محدود به کمک هزینه معیشت و توزیع اقلام ضروری زندگی بود ولی امروز از خدمات درمانی گرفته تا خدمات حقوقی، تغییر محل خدمت سربازی فرزندان مددجو و یا معافیت خدمت سربازی، پرداخت تسهیلات اشتغال زایی، پرداخت تسهیلات کارگشایی برای مددجویان براساس ضوابط انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: سیاست کمیته امداد امام (ره) بر مبنای توانمندسازی، تکریم و ارتقای شخصیت مددجویان شکل گرفته از این رو ولی نعمتان تحت حمایت با ایجاد بسترهای مناسب و متناسب با توانمندی های خود در دوره حمایت این نهاد، به وضعیت عادی بازگشته و شرایط یک زندگی شایسته را برای خود فراهم کند.

وی تأکید کرد: برخی از افراد ممکن است توانایی کار نداشته باشند که برای این عده نیز برنامه‌هایی وجود دارد از جمله راه اندازی و نصب پنل‌های خورشیدی است که این امکان را می‌دهد که مددجو ضمن تأمین برق مصرفی خویش، با تولید و فروش برق ، ماهیانه حدود یک میلیون تومان درآمد کسب نماید.

این مسئول یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) اشتغالزایی را محوری برای توانمندسازی و کاهش فقر در جامعه مددجویی دنبال می‌کند و در این مسیر با استفاده از ظرفیت‌های مختلف، تلاش می کند تا خدمت به محرومان را با عزتمندی همراه سازد.

  • منبع خبر : صبح قزوین