شناسه خبر : 31127
۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
امام جمعه اقبالیه :

مدیریت رهبر انقلاب ، آتش فتنه را در عراق خامو‌ش کرد/آزادی موصل پاسخ قاطعی به نقشه های شوم آمریکا بود

از دیدگاه کارشناسان ، آنکه نقش کلیدی در پیروزی موصل داشت رهبر انقلاب بود ، موصل تا بغداد ۶۰ کیلومتر فاصله داشت ، اگر مدیریت رهبر انقلاب نبود بغداد و کل عراق سقوط می کرد و بعد نوبت چه کشوری بود ؟ ایران .

حجت الاسلام فاطمیان در خطبه های این هفته ی نماز جمعه به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: از مردم درخواست دارم روز پنجشنبه مثل روز عاشورا بیرون بیایند تا در مقابل هجمه ی فرهنگی دشمن که نسبت به اسلام ناب ، یعنی اهل بیت علیه السلام سمپاشی می کنند، با حضور خود تیری را به سمت دشمنان اهل بیت (ع) رها کنیم ، خواست مراجع و رهبر انقلاب این است که شعاعر اسلامی را زنده کنیم.

سید مرتضی فاطمیان به سالروز فتنه سال ۱۳۷۸ اشاره کرد و گفت: دشمنان از اول انقلاب برنامه ریزی کردند برای اینکه این انقلاب را به ظن باطل خودشان مهار کنند ولی کور خواندندTاین نظام نظامی است که مردم حامی آن هستند و نظام را از خودشان می دانند .
وی در ادامه افزود : نظام یعنی پیامبر اکرم (ص) واهل بیت (ع) ، نظام ما نظام ۱۲ امامی است فلذا با دیگر انقلاب ها قابل مقایسه نیست ، گرچه تهران مدتی آشوب هایی شد ولی در نهایت مردم در کل کشور در ۲۳ تیر به صحنه آمدند و فتنه سرکوب شد.

فاطمیان به فتنه ۸۸ اشاره کرد و تصریح کرد: دشمنان ۱۰ سال بعد در سال ۱۳۸۸ دوباره زمینه سازی کردند و فکر می کردند این بار موفق می شوند ولی مردم در ۹ دی با حضور حماسی خود با بصیرت و آگاهی خودشان مشت محکمی بر دهان آمریکا و صهیونیسم کوبیدند.

خطیب این هفته ی نماز جمعه اقبالیه به آزادی موصل و شکست داعش اشاره کرد و گفت : آزادی موصل پاسخ قاطعی به نقشه های شوم آمریکا بود ، پیروزی موصل ، شکست عمر داعش بود ، بیش از سه سال آتش فتنه داعش و تکفیری ها با هدایت سران کفر آمریکا و اسرائیل و روباه پیر انگلیس ، منطقه ی غرب آسیا و ملت های مسلمان و آزادی خواه را رنج می داد.

وی در ادامه به ایستادگی نیروهای مقاومت اشاره کرد و گفت  افزود : فتنه داعش که با ایستادگی جبهه ی مقاومت مهار و کنترل نمی شد ، خدا می داند اکنون دامنه ی شوم آن به کجا نرسیده بود و سد پوشش خلافت خود خوانده اسلامی فراتر از تروریسم نوعی بربریت مدرن را با حمایت آمریکا و صهیونیسم و عوامل دست نشانده شان ، نه تنها در کشورهای اسلامی منطقه ، بلکه در جای جای جهان نهادینه کرده بودند. آزادی موصل پس از سه سال اشغال پیام ها و درس ها و عبرت هایی را به ارمغان آورد ، از جمله :
۱) پیروزی موصل طرح خاورمیانت ی جدیدمبنی بر تجزیه بنیه ها و مولفه های عزت و اقتدار ملت ها . ۲) پیروزی موصل تجلی نقش مرجعیت و علمای با بصیرت انقلابی بود.۳) پیروزی موصلختم خلافت خود خوانده ی داعش بود.۴) پیروزی موصل شکست نقشه های شوم و تجزیه طلبانه و اختلاف برانگیز در منطقه بود. ۵) پیروزی موصل اسرار بر یکپارچگی عراق بود.

فاطمیان به نقش کلیدی رهبر انقلاب در پیروزی موصل اشاره کرد و بیان کرد : از دیدگاه کارشناسان ، آنکه نقش کلیدی در پیروزی موصل داشت رهبر انقلای بود . موصل تا بغداد ۶۰ کیلومتر فاصله داشت ، اگر مدیریت رهبر انقلاب نبود بغداد و کل عراق سقوط می کرد و بعد نوبت چه کشوری بود ؟ ایران . شما فرض کنید یک باغی ، یک خانه ای آتش بگیرد ، مغازه ی مجاور و باغ مجاور هم آتش می گیرد .

وی در ادامه افزود : مدیریت رهبر انقلاب ، آتش فتنه را در عراق خامو‌ش کرد ، نقش رهبری مثل بند تسبیح است که همه را به دور خود دارد که اگر بند پاره شد ، تمام دانه می ریزد ، ولایت به قدری اهمیت دارد کن امام باقر (ع) از ولایت به عنوان به یکی تز پایه های دین یاد می کند.

حجت الاسلام فاطمیان به نقش مستشاران ایرانی درعراق اشاره کرد و گفت : این مدیریت رهبر انقلاب بود که مستشاران ما را مثل سردار سلیمانی با درخواست عراق ، به آنجا فرستاد و مسؤلیت مستشاری نظامی برای ارتش عراق را بر عهده گرفت و به صحنه ی نبرد وارد شد و پیشرفت دشمن را مهار کرد .

۸۸۶ total views, 4 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB