سرآغاز عبادت و خداپرستی، معرفت و شناخت خداوند است
سرآغاز عبادت و خداپرستی، معرفت و شناخت خداوند است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین در نشست اخلاقی کارکنان سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در ماه مبارک رمضان، به سفارشات پیامبر اکرم(ص) به ابوذر اشاره کرد و گفت: انسان باید خدا را چنان عبادت کند که انگار خدا را در تمامی کارها حاضر می بینید، اگر […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین در نشست اخلاقی کارکنان سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در ماه مبارک رمضان، به سفارشات پیامبر اکرم(ص) به ابوذر اشاره کرد و گفت: انسان باید خدا را چنان عبادت کند که انگار خدا را در تمامی کارها حاضر می بینید، اگر ما خدا را نمی بینیم، او ما را می بیند و سرآغاز عبادت و خداپرستی، «معرفت» و «شناخت» خداوند است.

عباسی افزود: اولین درجه عبادت و بندگی، شناخت خداست و اگر انسان خداوند متعال را شناخت می تواند او را خوب عبادت کند، در مقابل اگر انسان بدون شناخت و معرفت و از روی ریا خداوند را عبادت کند در کارهایش موفق نخواهد شد.

وی گفت: پیامبر اکرم(ص) در سفارشی به ابوذر فرمود: ای ابوذر! خدا را آنگونه عبادت کن که گویا او را میبینی… او قبل از هر چیز، «اول» است و چیزی پیش از او نبوده است. او یکتایی است که دومی ندارد، پندهایی است که نهایت ندارد، آسمانها و زمین و آنچه در آنهاست، پدید آمده از قدرت اوست، او «آگاه» و «توانا» است.

مدیر حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه پیامبر(ص)، ابوذر را به دوستی‌کردن با اهل‌بیت(س) سفارش کرده است، اظهار کرد: پیامبر(ص) فرمودند: بدان ای اباذر!که خداوند خاندان مرا در میان امتم مانند کشتی نوح قرار داده هر کس سوار شد نجات یافت و هر کس دوری کرد نابود شد و مانند باب حطه است در بنی اسرائیل که هر کس وارد شد در امان بود.

انتهای پیام/۱۰۰۰*