مراسم آئین نکوداشت مقام معلم برگزار شد
مراسم آئین نکوداشت مقام معلم برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو؛ مراسم آئین نکوداشت مقام معلم با حضور فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین، امام جمعه موقت تهران حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و نماینده مردم استان قزوین در مجلس دکتر داوود محمدی، رئیس دادگستری قزوین، دهیاران، شوراها، تعداد زیادی از مسئولین کشوری و استان، دانش آموزان […]

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو؛ مراسم آئین نکوداشت مقام معلم با حضور فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین، امام جمعه موقت تهران حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و نماینده مردم استان قزوین در مجلس دکتر داوود محمدی، رئیس دادگستری قزوین، دهیاران، شوراها، تعداد زیادی از مسئولین کشوری و استان، دانش آموزان و تعداد کثیری از معلمین خدوم ۱۴ منطقه استان قزوین در سالن الغدیر قزوین برگزار شد.

داوود محمدی، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در آئین نکوداشت مقام معلم گفت: معلم از جایگاه رفیع و والایی برخوردار است. این معلمان هستند که جامعه زیبا را می‌سازند.

وی با بیان این که از جایگاه بالای معلم می‌توان به نامگذاری سالروز شهادت دکتر مرتضی مطهری به “روز معلم” اشاره کرد اظهار کرد: اگر می‌خواهیم که در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری پیشرفت کنیم و در دنیا حرف اول را بزنیم، باید معلمانی با سطح علمی بالا داشته باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: مسئولین همواره باید قدردان زحمات قشر زحمت کش معلمی باشند و تمامی تلاش خود را به کار بگیرند تا رفاه معلمان را تامین کنند. وقتی قشر معلم از لحاظ اقتصادی مشکلی نداشته باشد می تواند با آسودگی خاطر بیشتری به فرهنگ و علم این جامعه خدمت کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اذعان کرد: نظام رتبه بندی معلمان باید هرچه زودتر به مرحله اجرا برسد.علاوه بر معلمان در حال تدریس، باید شرایط مناسبی برای معلمان بازنشسته نیز فراهم شود تا این عزیزان بعد از اتمام دوره تدریس خود دغدغه ای برای ادامه زندگی نداشته باشند.

دکتر داوود محمدی نماینده مجلس استان قزوین ابراز کرد: کارهای بسیار زیادی در زمینه‌های مختلفی همچون اقتصادی، رفاهی و فرهنگی در سال جاری برای فرهنگیان عزیز استان قزوین انجام شده است.

وی افزود: از جمله کارها و اقداماتی که در سال گذشته و جاری برای فرهنگیان عزیز استان قزوین صورت گرفته است می توان بهساخت درمانگاه مخصوص فرهنگیان استان قزوین و هوشمندسازی مدارس اشاره کرد.

از جمله برنامه های برگزار شده در این آئین نکوداشت می توان به برگزاری گروه های سرود برگزیده استان قزوین، اجرای زنده خوانندگان قزوینی و برنامه های متنوع دیگر اشاره کرد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از معلمین نمونه سراسر استان قزوین با اهدا لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد.

خبرنگار حسین طاعتی