مردم به زیاده خواهی مسئولین معترض هستند/مهم ترین هدف کوتاه مدت دشمن ایجاد آشوب و اخلال در امنیت کشور است.
مردم به زیاده خواهی مسئولین معترض هستند/مهم ترین هدف کوتاه مدت دشمن ایجاد آشوب و اخلال در امنیت کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو؛ حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به مناسبت فتنه های اخیر در کشور گفت : فتنه ها را باید با روشنگری خاموش کرد . مهم ترین هدف کوتاه مدت دشمن ایجاد آشوب و اخلال در امنیت کشور است. امام جمعه اقبالیه با اشاره […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو؛ حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به مناسبت فتنه های اخیر در کشور گفت : فتنه ها را باید با روشنگری خاموش کرد . مهم ترین هدف کوتاه مدت دشمن ایجاد آشوب و اخلال در امنیت کشور است.
امام جمعه اقبالیه با اشاره به انواع اهداف دشمن گفت : دشمن برای مقابله با ما سه هدف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارد . اما هدف کوتاه مدت دشمن به هم زدن امنیت کشور است . ایجاد آشوب و فتنه در کشور است . از بین بردن این افتخار بزرگ است که جمهوری اسلامی بحمدالله از آن برخوردار است . ما در یک منطقه پر از تشنج وپر از ناآرامی توانسته ایم محیط امنی را برای کشور خودمان بوجود بیاوریم.
فاطمیان در ادامه بیان کرد : این کار یعنی ایجاد امنیت را ملت بوجود آورده است . این را مسئولین دلسوز انجام داده اند . دشمن میخواهد این را از ملت بزرگ ایران بگیرد . یکی از مهم ترین اهداف یا شاید مهم ترین هدف کوتاه مدت دشمن اینست که بتواند امنیت را از کشور سلب کند .
وی در ادامه گفت : طبق شواهدی که وجود دارد پشت صحنه اغتشاشات اخیر آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و عوامل منطقه آنها همچون رژیم وهابی آل سعود خبیث میباشد . و لذا هوشیاری تمامی آحاد مردم را میطلبد که با درایت و بصیرت لازم دست های مزدور پشت صحنه را ببیند و همچون گذشته دشمن های قسم خورده ایران اسلامی را ناکام و مایوس بگذارند .
امام جمعه در رابطه با مشکلات معیشتی مردم گفت : همانطوری که امام خمینی (ره) در این رابطه فرمودند و گفتند : من نمیدانم دولت چرا طرح های متوقت شده خود را که به سود ملت می باشد به کار نمی اندازد !! باید دولت هرچه سریعتر طرح های به سود ملت را که متوقف شده، به اجرا گذارد تا وضع اقتصادی کشورمان سر و سامان یابد .

حجت السلام فاطمیان در ادامه بیان کرد : مدیران و کارگزاران و رهبران و روحانیون نظام و حکومت موظفند که با فقرا و مستمندان و پا برهنگان بیشتر حشر و  نشر و جلسه و مراوده و رفاقت داشته باشند این افتخار بزرگی است که متمکنین و مرفهین در کنار مستمندان و پابرهنه ها بوده و خود را در عرض آنها بدانند که که این کار فقط نصیب اولیا شده و عملا به شبهات و القاعات خاتمه میدهد .
امام جمعه به مناسبت سالگرد قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ساواک علیه حضرت امام خمینی (ره) گفت : ۱۹ دی سرآغاز حضور خونین مردم عزیز ما در صحنه های نهضت خونبار اسلامی است . چنین روزی بود که مردم قم اولین حرکت بزرگ مردمی بر ضد دستگاه فاسد و ضددین را به راه انداختند و برای دفاع از امام بزرگوار در مقابله با وابستگان به استکبار سینه خود را سپر ساختند و جمعی از بهترین جوانان در راه خدا شهید شدند و این روز سرآغازی بود برای حرکت عظیم ملت ایران .
وی در ادامه گفت : ۱۹ دی یک نقطه درخشنده است نه فقط در تاریخ قم بلکه در تاریخ کشور ما که جوانان قم، مرد و زن، طلبه و غیر طلبه در این روز یک پاسخ مومنانه و قهرمانانه به نیاز زمان دادند . مهم اینست که هر ملتی و هر شخصی و هر مجموعه ای بتواند به نیاز زمانه خود پاسخ دهد و لذا شرط نصرت قطعی الهی ۳ چیز است : ایمان . بصیرت و اقدام به موقع ( و کان حقا نصر مومنین ).

وی در اعتراض به افزایش حقوق نمایندگان مجلس گفت : آقای نماینده ای که میروید و بدون توجه به محرومین حقوق خود را چندین برابر میکنید . با این کار شما این اعتراض ها رخ میدهد و در این بین مزدوران حضور پیدا کرده و موضوعات دیگری را عنوان میکنند. مردم مظلوم آمده اند مطالبه حق کنند و مسئولین باید بیدار شوند . نه اینکه هر روز به زیاده خواهی خود بیافزایند.

وی در ادامه گفت : نماینده مردم مامور شده است که در خانه ملت به فکر مظلومین و مردم باشد نه اینکه حقوق خود را چندین برابر کند و این یعنی ظلم و شخصی که برای مال اندوزی به مجلس رفته نمونه بارز فرد ظالم است . ایران اسلامی الگویی است برای کشور های مظلوم اما وقتی این ظالمین که برای مال اندوزی در رأس برخی از مسئولیت ها هستند دقیقا خلاف واقع را به جهان نشان میدهند .

وی در ادامه گفت : به آتش کشیدن مسجد و حوزه های علمیه و قرآن و … کار اجانب و مزدوران است . کاری که این افراد کردند باعث شد لبخند به لبان دشمنان بیاید. یکی از ابزار های ایام فتنه شایعات است چرا که هیچ هزینه ای ندارد . شایعات مخصوص دوران خاصی نیست بلکه زمان اهل بیت و پیامبران هم بود .

فاطمیان در ادامه گفت : آنچیزی که دشمنان را عصبانی کرده است وجود نائب بر حق امام زمان (عج) حضرت امام خامنه ای (مدظلی العالی) است و هدف دشمن دقیقا ضربه زدن به این موضوع است . فتنه ها را باید با روشنگری نابود کرد .

وی در پایان افزود: همه مردم شهر اقبالیه و استان قزوین با هر شغل و صنفی که مشغول هستند در راهپیمایی روز یکشنبه حضور داشته باشند تا مثل همیشه تمام اهداف دشمن نقش بر آب شود.