مسئولین باید خریدار تولید داخلی باشند/
مسئولین باید خریدار تولید داخلی باشند/

به گزارش خبرگزاری شهرمینو؛ امروز نماز جمعه شهر اقبالیه توسط حجت الاسلام فاطمیان برگزار شد و فاطمیان با گرامی‌داشت هشتم اسفند سالروز امور تربیتی اظهار کرد: در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، نهاد امور تربیتی با هدف گسترش و تعمیق ارزش های انقلاب اسلامی در نظام آموزش و پروش کشور شروع به شکل گیری کرد […]

به گزارش خبرگزاری شهرمینو؛ امروز نماز جمعه شهر اقبالیه توسط حجت الاسلام فاطمیان برگزار شد و فاطمیان با گرامی‌داشت هشتم اسفند سالروز امور تربیتی اظهار کرد: در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، نهاد امور تربیتی با هدف گسترش و تعمیق ارزش های انقلاب اسلامی در نظام آموزش و پروش کشور شروع به شکل گیری کرد و بر همین اساس شهیدان رجائی و باهنر در دوران تصدی وزارت آموزش پرورشی در سال ۱۳۵۹اقدام به تاسیس ستادهای امور تربیتی در مدارس کردند.

 

امام جمعه شهر اقبالیه با بیان اینکه ترغیب دانش آموزان به ارزش های اسلامی از اهداف تاسیس این نهاد پرورشی انقلابی بود افزود: انتقال ارزش های دینی فرهنگی انقلابی به مدارس، تربیت و بازسازی دانش آموزان در فضای انقلابی اسلامی، زمینه‌سازی برای ورود نگرش‌های دینی و ارزش‌های انقلابی به نظام آموزشی و پرورشی و حفظ مدارس از آفات فرهنگی سیاسی، شناخت و پرورش استعداد‌های دانش‌ِ‌آموزان در رشته‌های دینی ،عقلی، اجتماعی عاطفی آنان و حفظ ارزش ها را سه دلیل عمده تاسیس ستادهای تربیتی دانست.

وی با محکوم کردن جنایت وحشیانه و ضدامنیتی گروهی داعشی مسلک بیان کرد: خواست ملت و خانواده‌ی معظم شهدا مجازات در ملاعام این جانیان است و بی‌شک این جنایت‌کاران که رسانه‌های استکباری به ویژه آمریکائی، انگلیسی، صهیونیستی با اظهار شادی خود نشان دادند که حمایت این اتفاق را برعهده دارند، میخواهند با استفاده از دلار و توسط مزدوران داخلی در کشور ناامنی ایجاد کنند تا دشمن اصلی، رژیم غاصب صهیونیستی در حاشیه امن قرار بگیرند.

 

امام جمعه ی شهر اقبالیه یادآور شد: امروز همچنین روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان است که در سال ” اقتصاد مقاومتی-تولید و اشتغال ” این مسئله‌ی اصلی کشور که همه مسئولین و آحاد مردم از آن مطلع هستند، اقتصاد کشور است که همگان به دنبال این هستند که برای اصلاح اقتصاد کشور چه باید کرد؟

فاطمیان تصریح کرد: برای حل این مشکل بزرگ اولین راهکار تکیه بر مردم است یعنی اقتصاد در مقاومت را مسئولان جدی بگیرند و فقط به زبان اکتفا نکنند و بدانند که اقتصاد مقاومتی با واردات بی‌رویه و ضعف در تولید نمی‌سازد و باید به دنبال قوی کردن تولید باشند.

وی گفت: واردکنندگان  و مسئولین دولتی، محصول داخلی را بر محصول خارجی ترجیح دهند؛ چرا که یک خریدار مهم بازار دستگاه‌های دولتی هستند که می‌توانند همه وسایل مورد نیازشان را از تولید کننده‌ی داخلی تهیه کنند‌.

حجت‌الاسلام فاطمیان خاطرنشان کرد: مسئله ی دیگر که بالاترین مسئله می‌باشد، اشتغال است که مسئولین باید به دنبال افزایش آمار اشتغال در کشور باشند که علاج اقتصاد کشور است. از طرفی برای افزایش رونق اقتصاد داخلی باید صادرات خوب و واردات به مورد داشته باشیم.

فاطمیان در آخر با بیان اینکه باید ارتباطات اقتصادی با سرمایه‌گذاران خارجی داشته باشیم  تا شرایط ایجاد اشتغال در داخل کشور به راحتی حاصل شود؛ اظهار کرد: باید هنگام استفاده از سرمایه‌گذاران خارجی سر‌رشته‌ی امور و تدبیر کار بر عهده ی مدیران داخلی باشد و تصمیم گیرنده ما باشیم چرا که وقتی کار به بیگانگان سپرده شود سررشته کار از دست مدیران داخلی خارج شده و حوادثی چون قبل که  عبرت انگیز است در این زمینه است، اتفاق نیفتد.