مسئولین باید ساده زیست باشند نه اشرافی گرا
مسئولین باید ساده زیست باشند نه اشرافی گرا

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی خبرگزاری شهر مینو؛ حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمود آباد نمونه و نماینده ولی فقیه منطقه در آخرین نماز جمعه سال ۹۶ شهر محمودآبادنمونه گفت: تقوا در راس همه امور اخلاقی است. با تقوا انسان به تمام صفات عالی انسانی دست پیدا می کند. وی افزود: مسلمان […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی خبرگزاری شهر مینو؛ حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمود آباد نمونه و نماینده ولی فقیه منطقه در آخرین نماز جمعه سال ۹۶ شهر محمودآبادنمونه گفت: تقوا در راس همه امور اخلاقی است. با تقوا انسان به تمام صفات عالی انسانی دست پیدا می کند.

وی افزود: مسلمان در همه امور باید پیرو خداوند متعال باشد و به او تکیه کند و از دستورات شیطان در کارهایش سرپیچی نماید تا به رستگاری برسد.

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی با اشاره به مراحل و امثالی از شرک اذعان کرد: غیر از خداوند هیچ قدرتی در این دنیا حکم فرما نیست و تمامی کائنات و این جهان بسیط توسط خداوند متعال اداره می شود.

وی با بیان این که مسلمان واقعی قبل از هر چیزی باید به حساب اعمال خود رسیدگی کند ادامه داد: در واپسین روزهای سال ۹۶ قرار گرفته ایم باید به اعمال خود رسیدگی کنیم و ببینیم در این بین چه مسائلی را انجام داده ایم که موجب خشنودی خداوند شده و چه مسائلی خشم او را برانگیخته است.

نماینده ولی فقیه منطقه بیان کرد: بال های پرواز همان اصلاح اعمال و اموال است. مومن می تواند با اصلاح این دو بال های رستگاری خود را باز کرده و آماده پرواز معنوی شود.

 

امام جمعه شهر محمود آباد نمونه ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری( مد ظلله) در دیدار با اعضای مجلس خبرگان گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری( مد ظلله) مجلس خبرگان مظهر آمیختگی دین و سیاست است. خیلی جایگاه سیاسی فوق‌العاد‌ّه‌ای دارد- یک مجلس علمائی است؛ یعنی علمای دین در این مجلس جمع هستند.

وی افزود: مسئولین باید به گفته رهبری امام خامنه ای(مد ظلله) جامه عمل بپوشانند و  امیر المومنین حضرت علی(ع) را الگوی خود بدانند  و طبق سیره علوی ساده زیستی را سر لوحه کارهای زندگی خود قرار دهند نه این که به سبک اشرافی گری زندگی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی با بیان این که خداوند همیشه یار و یاور جبهه حق است اظهار کرد: شرط تحقق وعده الهی انجام صحیح دستورات دینی و الهی توسط علمای دینی، مسئولان نظام و مردم کشور است.

این مقام مسئول ادامه داد: مردم و مسئولین با کار، تلاش و پایداری باید در صدد رفع مشکلات جامعه باشند تا جامعه از مشکلات اقتصادی رنج نبرد.

 

نماینده ولی فقیه منطقه  تاکید کرد: باید به فرمایشات رهبر عظیم الشان امام خامنه ای(مد ظلله) توجه ویژه ای شود و باید به فرمایشات ایشان عمل کنیم تا مشمول وعده های الهی شویم.

وی بیان کرد: ما به مبانی دینی و انقلابی خود پایبند هستیم و با همین مبانی در برابر دشمنان ایستادگی خواهیم کرد.

 

این مقام مسئول ادامه داد: در طول تاریخ جبهه حق توسط جبهه باطل مورد ازار و اذیت های فراوانی قرار گرفته است که نمونه آن را می توان در صدر اسلام مشاهده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رشوندی  اذعان کرد: جبهه های باطل همیشه خاستار حکومتی هستند که در آن دین دخیل نباشد و کشور بدون دین اداره شود.

وی افزود: ما باید در برابر دشمن ایستادگی کنیم و به ارزش های دینی و انقلابی خود که با زحمات و خون های ریخته شده فراوان به آن دست پیدا کرده ایم  ارج نهیم.

امام جمعه شهر محمود آباد نمونه در پایان از مسئولین آب و فاضلاب استان قزوین برای حضور در بین مردم و حل مشکلات آنان تشکر کرد.

 

خبرنگار : حسین طاعتی