مسئولین باید هوشیار باشند/ کشور های اروپایی و امریکا نمی خواهند ایرانی با عظمت را مشاهده کنند
مسئولین باید هوشیار باشند/ کشور های اروپایی و امریکا نمی خواهند ایرانی با عظمت را مشاهده کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی خبرگزاری شهر مینو؛ حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمودآبادنمونه و نماینده ولی فقیه منطقه در نماز جمعه این هفته شهر محمودآبادنمونه گفت: تقوا نتیجه اش این است که خداوند همیشه لطفش شامل حال مومن می شود. وی با بیان این که ۳ اصل شهادت بر خداوند یگانه، […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی خبرگزاری شهر مینو؛ حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمودآبادنمونه و نماینده ولی فقیه منطقه در نماز جمعه این هفته شهر محمودآبادنمونه گفت: تقوا نتیجه اش این است که خداوند همیشه لطفش شامل حال مومن می شود.

وی با بیان این که ۳ اصل شهادت بر خداوند یگانه، شهادت بر رسالت پیامبرش حضرت محمد(ص) و اعتقاد به معاد و زندگی بعد مرگ در تحقق اسلام و ایمان به آن نقش اصلی را ایفا می کند اذعان داشت: اگر کسی بخواهد یکی از این ۳ ویژگی را انکار کند در چهاچوب اسلام کافر محسوب خواهد شد و خداوند برای کافران عذابی بزرگ را وعده داده است.

حجت الاسلام والمسلمین رشوندی با اشاره به این که مومنان باید توجه و مراقبت ویژه ای به ایمان خود داشته باشند اظهار کرد: مومن واقعی باید توجه کند که نباید این سه ویژگی در تحقق اسلام را انکار کند و بر ایمان خود محکم و استوار باشد.

امام جمعه شهر محمودآبادنمونه ادامه داد: پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) می فرماید: من به خداوند ایمان دارم و هیچ کسی نمی تواند من را از این کار باز دارد. ما نیز باید از اخرین فرستاده خداوند الگو برداری کنیم.

وی ضمن اشاره به این که نباید برای خداوند شریک قائل شد افزود: تمامی مشکلات بشریت توسط خداوند حل می شود و ما نیز باید به خداوند توکل کنیم و فرد را وسیله ای برای حل مشکلاتمان از طرف خداوند بدانیم.

نماینده ولی فقیه منطقه ضمن تسلیت وفات حضرت ام البنین(س) گفت: حضرت ام البنبن(س) مادر ۴ شهید کربلا بود که یکی از آنان حضرت عباس(ع) می باشد. مادری که خود ولایت مدار بود و فرزندانی باوفا و نمونه را تربیت کردکه نمونه ای از آن فرزندان حضرت ابوالفضل است.

حجت الاسلام والمسلمین رشوندی اظهار داشت: اگر انسان ها تقوا پیشه کرده و آن را رعایت کنند معضلات و مشکلات بشری برطرف خواهد شد و ناامنی ها از بین خواهد رفت.

وی با بیان این که اروپا و کشور آمریکا هم پیمان هستند اذعان داشت: کشور های اروپایی مهر تایید بر اظهارات امریکا در مسئله بر جام می زنند و خواهان کم شدن برد موشک هایمان هستند که علاوه بر آن تاکید فراوانی بر عقب کشیدن کشور ایران از منطقه را خواستار هستند. اینها همان هدف را دارند ولی دست به عصا حرکت می کنند.

امام جمعه شهر محمودآبادنمونه افزود: طبق قانون بین المللی هرگاه سوخت هواپیمایی بر آسمان کشور دیگری تمام شد آن کشور موظف است در سوخت رسانی به آن هواپیما کمک کند ولی کشور آلمان زمانی که وزیر امور خارجه کشورمان بر فراز اسمان کشورش هواپیمایش احتاج به سوخت گیری داشت این کار را انجام ندادو در این زمینه نیزسنگ اندازی کرد.

نماینده ولی فقیه منطقه ادامه داد: مسئولین باید هوشیار باشند زیر را کشور های اروپایی و امریکا نمی خواهند ایرانی با عظمت و با پیشرفت را ببینند و اگر در قسمت هایی هم با ما هم پیمان می شوند به خاطر منافع کشور خودشان است.

وی ضمن اشاره به نزدیک شدن به فرا رسیدن سال جدید اظهار کرد: باید در خانه تکانی و نظافت برای سال جدید در مصرف انرژی نهایت صرفه جویی را به کار ببریم و به اندازه مصرف کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین رشوندی افزود: از تجمل و تجمل گرایی و هم چنین از چشم رو هم چشمی بپرهیزیم و به جای آن به نیازمندان واقعی کمک کنیم این کار باعث برکت در مال و جسم خواهد شد.

امام جمعه شهر محمودآبادنمونه با بیان این که کمیته امداد اولین نهادی است که امام خمینی (ره) تاسیس کرد اظهار داشت: نهادهایی همانند کمیته امداد و بهزیستی نیازمندان واقعی را شناسایی می کنند و ما به عنوان یک انسان باید به آنان برای کمک رسانی به این نیازمندان واقعی کمک کنیم.

وی در پایان افزود: ساختمان پلیس راهور شهر محمودآبادنمونه به کمک مسولین این شهر ساخته شده است و ما از مسئولین انتظامی و سایرین اوامر اجرایی خاستار استقرار زحمت کشان انتظامی راهور هستیم تا مشکلات راهوری این شهر نیز برطرف شود.

 

خبرنگار : حسین طاعتی