معارفه مسئول و افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهر اقبالیه
معارفه مسئول و افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهر اقبالیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو؛ مراسم افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی و معارفه مسئول این دفتر در شهر اقبالیه و افتتاح همزمان کانون خادمیاری در سه مسجد سید الشهدا(ع)، فاطمه الزهرا(س) و امام رضا (ع) با حضور مسئولین نمایندگی آستان قدس رضوی . مسئولین استانی و شهری در ساختمان شورای شهر اقبالیه صبح […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو؛ مراسم افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی و معارفه مسئول این دفتر در شهر اقبالیه و افتتاح همزمان کانون خادمیاری در سه مسجد سید الشهدا(ع)، فاطمه الزهرا(س) و امام رضا (ع) با حضور مسئولین نمایندگی آستان قدس رضوی . مسئولین استانی و شهری در ساختمان شورای شهر اقبالیه صبح امروز برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین وحید مهری به عنوان مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهر اقبالیه معارفه و دفتر این نمایندگی در پاساژ امام رضا (ع) شهر اقبالیه واقع در خیابان امام رضا(ع) این شهر توسط مسئولین افتتاح گردید.

 

دکتر نبیئی سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قزوین در مورد اهداف این کار گفت : ۱۷ اسفند سال ۱۳۹۴ مقام معظم رهبری حکمی را صادر کردند که این حکم معروف شد به توصیه های هفت گانه به تولیت جدید آستان قدس امام رضا(ع) . این حکم هفت گانه به نکاتی همچون زائر محوری و محرومیت زدایی و خدمات رسانی توسط آستان قدس رضوی به سطح تمام کشور تاکیدات فراوانی شد.

 

نبیئی در ادامه بیان کرد : طبیعی است برای عمل به این حکم لازم بود تغییراتی در چارت آستان قدس رضوی اعمال شود که برای این موضوع، تشکیلات استانی آستان قدس رضوی در سراسر ایران در مراکز استان ها از جمله استان قزوین شکل گرفت .

 

وی در ادامه تصریح کرد : این کار جدای از موضوع موقوفات آستان قدس بوده و هدف اصلی آن موضوع محرومیت زدایی می باشد . با تغییرات حاصله در برنامه ریزی ها و سیاست های جدید آستان قدس با توصیه ها و اجازه ی مقام معظم رهبری قرار شد موقوفاتی که نیات واقفین قابل تغییر باشد درآمد موقوفات در همان شهر و استانی که وقف شده است خرج بشود.

 

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قزوین در ادامه افزود : برای اینکه بتوانیم این کار را در سطح شهر های کشور به عنوان سرپنجه های اجرایی این توصیه های هفت گانه به مرحله عمل برسانیم ،دفاتر رابطین آستان قدس رضوی را در شهر های هر استان که یکی از آن ها اقبالیه است افتتاح کردیم.

 

در پایان حسنعلی نوروزی مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی قزوین در رابطه با خدمات نمایندگی آستان قدس رضوی در شهر اقبالیه بیان کرد : شناسایی محرومین و زائر اولی ها و هماهنگی با نهاد های مختلف همچون کمیته امداد و … خدمات رسانی به به خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست شهر، برخی از خدمات خادمین این مجموعه خواهد بود.