مقایسه یکی از عوامل اصلی آسیب‌های اجتماعی است/ شکرگزاری باید در خانواده‌ها تعریف شود
مقایسه یکی از عوامل اصلی آسیب‌های اجتماعی است/ شکرگزاری باید در خانواده‌ها تعریف شود

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شهر مینو؛ دکتر سعید عزیزی استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم روانشناسی در همایش تجلیل ازخادمین آستان مقدس امام زاده حسین(ع) که بعد از ظهر روز دوشنبه همزمان باجشن میلاد حضرت زینب(س) در آستان مقدس امام زاده حسین(ع) برگزار شد، ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی بیان […]

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شهر مینو؛ دکتر سعید عزیزی استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم روانشناسی در همایش تجلیل ازخادمین آستان مقدس امام زاده حسین(ع) که بعد از ظهر روز دوشنبه همزمان باجشن میلاد حضرت زینب(س) در آستان مقدس امام زاده حسین(ع) برگزار شد، ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی بیان کرد: وحدت شیعه و سنی از اهمیت بالایی برخوردار است و شیعیان باید با روشنگری دین و مذهب خود را به جهانیان معرفی نمایند و آنچه که جهان اسلام به آن نیازمند است ، شیعه علوی و سنی علوی است.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی و نوع نگاه به زندگی تغییر کرده، افزود: برکت مقدار پول نیست برکت ثمره پول است، آنگاه که سبک زندگی اسلامی تغییر کند برکت از زندگی انسان می‌رود. برکت از خدمت به اهل بیت(ع) حاصل می‌شود.

عزیزی مقایسه را تحقیر خلقت دانست و تصریح کرد: برای حفظ سبک زندگی اسلامی باید دست از مقایسه کردن کشید. خداوند از سرانگشتان هیچ انسانی را مثل هم نیافریده تا انسان دست به مقایسه نزند.

این استاد دانشگاه ضمن بیان اینکه خداوند انسان را از طریق مشکلات آزمایش می‌کند اذعان داشت: هیچگاه نباید باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی کسی مقایسه کرد.

وی یکی از عوامل اصلی آسیب‌های اجتماعی و طلاق را مقایسه دانست و خاطر نشان کرد: انسان در هر زمان باید شکرگزار خداوند باشد چراکه با شکرگزاری خداوند برکت بر زندگی و سفره انسان مهمان می‌شود.

عزیزی گفت: شکر مخلوق یکی از انواع شکرگزاری است و شکرگزاری باید در خانواده‌ها تعریف شود و شکرگزاری باعث حفظ حرمت در خانواده‌ها می‌شود.

این سخنران خواب زیاد، عدم نشاط، بی‌انگیزگی، افکار منفی، تنبلی و بی‌حوصلگی را از علائم افسردگی خواند و ادامه داد: طبق آمار بیشتر خانم‌هایی که همسرانشان به صحبت‌های آنان بی‌توجه‌اند افسرده هستند.

وی اظهار کرد: برای آسمان زندگی کنید چراکه طبق آیه قرآن روزی انسان‌ها و هر آنچه خداوند وعده کرده است در آسمان است.