منافع باند قدرت ، اصلاح طلبان استان قزوین را ۴ شقه کرده است !!
منافع باند قدرت ، اصلاح طلبان استان قزوین را ۴ شقه کرده است !!

علیرضا عدالت خواه — بعد از رفتن مرتضی روزبه از ساختمان استانداری ، تعادل حاکم در بین اصلاح طلبان استان بهم ریخت . طرفداران باند قدرت و ثروت با سپردن پست ها به افراد ناتوان و بعضا کودکان سیاسی ، خود را صاحب  حق و انتخاب می دانند  و از قدیم و ندیم بدنبال  اجیر […]

علیرضا عدالت خواه —

بعد از رفتن مرتضی روزبه از ساختمان استانداری ، تعادل حاکم در بین اصلاح طلبان استان بهم ریخت . طرفداران باند قدرت و ثروت با سپردن پست ها به افراد ناتوان و بعضا کودکان سیاسی ، خود را صاحب  حق و انتخاب می دانند  و از قدیم و ندیم بدنبال  اجیر سازی  و مرید پروری بوده و همیشه  سعی داشته  تا بیشترین بهره را از سربازان صفحه شطرنج سیاست ببرند و بجای اینکه مدیران را مطیع خدا سازند آنها را مطیع خود می  سازند  .

در بین این افراد کسانی هستند که در قالب پیمانکار بیشترین زد و بند را با برخی مدیران ، دهیاران و شهرداران استان دارند و در قالب تعاونی و یا شرکت های خصوصی بیشترین کارهای پیمانی به این گروه سپرده می شود. افراد سهیم در این گروه تاریخ مصرف  کوتاهی دارند و پس از بهره بردار ی لازم در مقطعی ،آنها را کنار خواهد گذاشت .

این باند برخی افراد درسطح  رییس دادگاه ، فرماندار، استاندار ، معاون استاندار، رییس آموزش و پرورش ، شهردار را روزی هم ائتلاف خود معرفی کرده  و روز دیگری بر علیه آنها به ستیز بر خواسته و آنها را ساقط کردند . این باند چراغ کسی را تا صبح روشن نگه نمی دارد.!

طیف دوم ضلع انشقاق ،همان گروه سید ناصر قوامی هستند که دارای ایدولوک  و هدف خاصی هستند و برایشان بیشتر اصلاحات سیاسی مدنظر است ، هرچند که ادعا می کنند بدنبال پست و مقام نیستند اما گویا باند قدرت و ثروت که حاکمیت اختاپوسی بر جو سیاسی استان دارد اجازه عرض اندام به این افراد را نمی دهد .

نامه های عقیم شده  سید ناصر قوامی گواه این واقعیت است . زیرا حافظه استان به یاد دارد که قوامی دو نامه به ریییس جمهور نوشت و در آنجا از شیوه مدیریتی دو  استاندار آقای  روزبه ، و همتی گلایه نمود و روند اصلاح طلبی در استان را کند دانست وی در یک نامه اعتراضی  دیگر درباره  تغیر  رییس سازمان جهاد کشاورزی به استاندار نوشت و متذکر شد که گزینه مورد نظر باند قدرت و ثروت در آستانه بازنشستگی  قرار دارد و مناسب این سازمان نیست،  اما قدرت نمایی باند هاشمی رفسنجانی و جهانگیری سبب شد قوامی در این قضیه نیز شکست بخورد .

عدم بکارگیری برخی افراد منتسب به قوامی در حالیست که در زمان دولت اصلاحات برخی از آنها مدیر کل و رییس آموزش و پرورش مناطق بودند و در سطح معاون استاندار هم مطرح شدند اما باند قدرت و ثروت هرگز به آنها روی خوش نشان نداد . و اخیرا در نشست برخی افراد  الموتی  با استاندار، آنطور که در شبکه های مجازی منتشر شد ، فقط بوی کباب قسمت سید ناصر قوامی شده است و کسی  حاضر نیست حتی گوشه کباب اعتدال که همان مناصب مدیریتی است را به نزدیکان قوامی بسپارد .

ضلع سوم اصلاح طلبان، شامل سالار قاسمی و برادران ایشان  میشود که در بین خواص و رسانه ها  به کنایه  لقب برادران … «همه شاغل » را به خود گرفته اند. قاسمی ها از ابتدای تشکیل ستادهای روحانی در کنار او بودند و خود را میراث دار اصلی او میدانند و در محافل خصوصی بیان می دارند  که باند قدرت و ثروت از ابتداء حسن روحانی را قبول نداشته و بخاطر رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی به ناچار در کنار او قرار گرفته اند . این گروه بیشتر خود را به مرام و مسلک  قوامی نزدیک میدانند اما بطور مطلق پیرو او نبوده و با شعار اعتدال برای انتصابات متوصل به لابی های پایتخت «نوبخت ، نهاوند یان و نجفی » هستند واین گروه بیشترین سهم مدیریتی را  از آن خود کرده بودند. اما باند قدرت و ثروت با  لابی های پنهان که با سران فتنه گر در تهران دارند به دوستان خود هم رحم نکرده و مهره های اصلی این باند را از پا درآوردند.

باند قدرت و ثروت  که مدعی بود انتخاب مرتضی روزبه استاندار سابق ، حاصل نشست اصلاح طلبان در ویلای نجف آباد است و از سوی آنها انتخاب شده را تحمل نکرده و بطور نا جوان مردانه عزل نمودند ، آنقدر این عمل باند قدرت و ثروت زشت بود که مرتضی روزبه در مراسم تودیع خود حاضر نشد و مراسم بدون استاندار سابق برگزار شد . عزل ایوب رحیمی از معاونت سیاسی با فشار از تهران ، برکناری مدیر عامل نمایشگاه بین الملل استان ، خط و نشان برای برکناری مدیرکل آموزش و پرورش بعلت برخورد با یک معاون اختلاس گر ، برخورد با مدیر کل ورزش استان بخاطر داشتن ارتباط با نماینده مجلس شورای اسلامی ، بخشی از قدرت نمایی این باند است که با لابی و وارد کردن فشار از بالا در حال اجراست .

فعالین ستاد کروبی در انتخابات

ضلع چهارم اصلاح طلبان استان که خود را وابسته به یکی از نمایندگان مجلس میدانند ، زمانی اصلاح طلب تند و تیزی بودند و حتی در وصف دولت اصلاحات شعر می سرودند ، اما مخالفت  باند قدرت و ثروت با منتخب آنها برای مجلس هفتم و بیرون کردن برگ برنده آنها ازمجلس سبب شد تا این گروه از اصلاح طلبان از فاز تند و تیز بودن  پایین آمده و خود را گروه معتدل ومستقل بنامند. علی رغم اینکه توانستند با افراد تاثیرگذار اصولگرا بخاطر حمایت از آنها در انتخابات ها ارتباط  دوستانه بگیرند اما هیچگاه دیگر حاضر نشدند زیر بلیط اشخاصی بروند که در زمان قدرت آنها را نردبان ترقی خود کردند . این گروه از نظر کثرت در جایگاه بهتری قرار دارند و طیف سالار قاسمی خود را به این گروه از اصلاح طلبان نزدیک تر میداند .

جنگ قدرت ادامه دارد!!

در انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی فعالین ستاد کروبی در یک «رای » با طیف سالار قاسمی شریک بودند و همین عامل هم سبب شد تا این گروه بتوانند یک برگ برنده داشته باشند اما سوء استفاده باند قدرت و ثروت از دوستان اصلاح طلب گویا تمامی ندارد این گروه با نزدیک کردن خود به طیف سالار قاسمی توانست رای دیگر این گروه را از آن کاندیدا ی « گمارده » خود کنند اما به محض اینکه « خرشان از پل گذشت » ادعا کردند که نه کشکی بوده و نه پشمی !! این گونه خود خواهی وقدرت طلبی برای سیاسیون استخوان خورد کرده استان بطور کامل روشن است ، اما باند قدرت و ثروت با بکارگیری برخی جوانان کم تجربه و تازه به دوران رسیده بعنوان مهره ، سعی دارد  تا آبروی اندک آنها را هم بر باد دهند .

بعنوان نمونه باند ثروت و قدرت  با خط دادن های افراطی به نماینده مطیع  خود وبرخی افراد ومدیران روابط عمومی ها برای حمایت از نرگس محمدی ضد انقلاب در حبس، سبب پروند سازی برای دوستان کم تجربه خود شدند . این جوانان با کمترین وعده مثلا گرفتن یک وام و یا سفارش کوچک به بخشدارها ی مناطق فریب خورده اند اما افرادی که باند قدرت و ثروت را می شناسند کمتر خود را درگیر خواسته های زیاده خواه این افراد می کنند .

موضعگیری قاطع قوامی

موضعگیری منفعلانه اخیر یکی از گردانندگان باند قدرت و ثروت که گفته است اصلاح طلبان در استان مشکل اساسی ندارند و مشکل ما در حد گلایه است . اما  خبرهای دریافتی حاکیست که سید ناصر قوامی با اعلام نارضایتی خود از عمل استاندار و مطیع محض دانستن ایشان از برخی افراد گلایه کرده و بر حمایت خود از برخی نزدیکان سالار تاکید داشته و در جلسه ای از برخی مدیران آموزش وپرورش دفاع کرده است  .

نزدیک بودن اندیشه  اضلاع   دوم و سوم  و چهارم با یکدیگر کار باند قدرت و ثروت را سخت کرده است و احتمال اینکه در انتخابات اخیر شورای شهر و ریاست جمهوری سید ناصر قوامی رهبریت اصلاح طلبان استان را در دست بگیرد زیاد است زیرا کارهای بچه گانه برخی مدعیان بزرگی طاقت همه گروهها را طاق کرده است .

تذکربه وزیر آموزش پرورش! تذکر به وزیر ورزش و جوانان !  تذکر به وزیر راه نه بخاطر تصادف قطار !! بلکه بعلت فرمانبردار نبودن از سردسته خان ها ! برکناری  آقای روزبه استاندار ، برکناری ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار،  برکناری حبیبی معاون عمرانی !  برکناری مدیر نمایشگاه بین الملی استان ! تلاش برای تغیر  مدیر کل صنعت!  برکناری مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان علی رغم مخالفت قوامی ! پیگیری برای جابجایی مدیر ورزش استان ! و دهها مورد دیگر بخشی از زیاده خواهی باند قدرت و ثروت در استان است که موجب ناراحتی اضلاع  دوم و سوم و چهارم شده است .

تلاش برای رفع خصومت  در دستورکار برخی  افرادقرارخواهدگرفت !

تجربه نشان داده است که باند ثروت و قدرت در استان هر گاه با مشکلی از این جنس روبرو شده و روزگار بر آنها سخت گرفته با تعدیل خواسته های خود و اتخاذ مواضع انفعالی و بعضا با تعریف و تمجید از برخی افراد درصدد جبران برآمده و تا مدت کوتاهی از اهداف خود دوری می جویند اما به محض آرام شدن اوضاع و برطرف شدن فشارهای قومی و قبیله ای دوباره بر همان صراط کج خویش ، خر مقصود می رانند !  جلسه دیدار اخیر باند ثروت و قدرت  با یکی از احزاب اصلاح طلب که بیشترین اعضای آن وابسته به طیف سالار قاسمی هستند را باید در این راستا ارزیابی کرد ، کارشناسان سیاسی بر این باورند این  دیدار تنها حربه خنثی سازی بذر کینه و عداوت نیست ، شاید در آینده نزدیک ، سفر به روستاهای الموت و دیگر نقاط کرد نشین استان را در دستور کار خود قرار بدهند و یا با برجسته سازی و تعریف و تمجید از بزرگان اصلاح طلب استان وبا دادن وعده های رنگارنگ به برخی افراد ، باعث التیام  زخم های شوند که در اثر قدرت طلبی و زیاده خواهی  بر تن نحیف دوستان  رنجور خود وارد ساخته اند . اما تاریخ استان شاهد است که منفعت طلبان این باند جز منافع خود و فرزندان خویش اصلا  به چیز دیگری فکر نمی کند و تا فرصتی دیکر….