موضوع اقتصاد مهمترین دغدغه این سال های رهبری بوده است
موضوع اقتصاد مهمترین دغدغه این سال های رهبری بوده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی خبرگزاری شهر مینو؛ حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمودآبادنمونه و نماینده ولی فقیه منطقه در نماز جمعه این هفته شهر محمودآبادنمونه گفت: حضرت فاطمه(س) هدیه آسمانی بود که خداوند متعال به حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س) بعد از تحمل سختی های بسیاری عطا کرد. وی ادامه داد: […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی – فرهنگی خبرگزاری شهر مینو؛ حجت الاسلام والمسلمین رشوندی امام جمعه شهر محمودآبادنمونه و نماینده ولی فقیه منطقه در نماز جمعه این هفته شهر محمودآبادنمونه گفت: حضرت فاطمه(س) هدیه آسمانی بود که خداوند متعال به حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س) بعد از تحمل سختی های بسیاری عطا کرد.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه (س) یک الگوی کامل برای جامعه بشیریت است ما می توانیم سیره این حضرت را الگوی زندگی خود قرار دهیم تا ادامه دهنده راه زهرای مرضیه و اهل بیتش باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به این که یکی از ویژگی های شاخض حضرت فاطمه(س) انفاق است بیان کرد: ما می توانیم با استفاده از این ویژگی حضرت فاطمه(س) یاری رسان کسانی باشیم که امروزه سختی ها و دشواری های فراوانی را برای فراهم کردن امرار معاش خانواده خود متحمل می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین رشوندی اظهار کرد: امروز میدان جنگ و جهاد برای جامعه امروزی و مسئولین ما میدان کار و اقتصاد است.

وی افزود: موضوع اقتصاد مهمترین دغدغه این سال های رهبری بوده است که می توان با توجه کردن به نام گذاری سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری( مدظله) به این موضوع پی برد.

امام جمعه شهر محمودآبادنمونه با بیان این که مقام معظم رهبری (مدظله) به مسئولین هشدار می دهند که به مقوله کار و اقتصاد جامعه بیشتر توجه کنند ادامه داد: مسئولین همه باید دست به دست هم بدهند تا این خواسته رهبری هر چه سریع تر تحقق یابد و مشکلات مردم در این زمینه ها هر چه زودتر برطرف شود.

نماینده ولی فقیه منطقه اذعان کرد: مسئولین باید به صحنه بیایند و ببینند مردم چه فشاری را متحمل می شوند و نظاره گر باشند بیکاری و مشکلات اقتصادی چه مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است.

وی تاکید کرد: مسئولین باید به میدان بیایند و مردم را مشاهده کنند نه این که با ارائه آمار خدمات خود را به مردم بگویند.

حجت الاسلام والمسلمین رشوندی با اشاره به این که یکی از مهمترین معضلات جامعه امروزی که جوانان عزیز کشور ما با آن دست و پنجه نرم می کنند بیکاری است گفت: بیکاری در جامعه بیداد می کند و یکی از معضلاتی محسوب می شود که آمار اعتیاد و طلاق را نیز بالا برده است.

وی ادامه داد: در سال آینده باید با همت بالا و هم دلی مسئولین و مردم بتوانیم معضلات بیکاری و اقتصادی جامعه را هر چه سریع تر حل کنیم.

امام جمعه شهر محمودآبادنمونه بیان کرد: چهارشنبه سوری سنتی خرافاتی است که در قبل از اسلام در بین مردم رواج پیدا کرده است. باید به جوانان هشدار داد که چهار شنبه سوری به چهارشنبه سوزی مبدل نشود.

این مقام مسئول افزود: چهار شنبه سوری بلای خانمان سوزی برای جامعه شده است که باعث مصدومیت و فوت برخی از افراد می شود و مشکلات فراوانی اعم از آزار و اذیت را برای مردم در بر داشته است. باید تدابیری اندیشیده شود تا این معضل برطرف گردد.

 

خبرنگار: حسین طاعتی