نامگذاری امسال توسط رهبری ایجاد یک خط پدافندی در برابر دشمن است
نامگذاری امسال توسط رهبری ایجاد یک خط پدافندی در برابر دشمن است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شهر مینو؛ نماز جمعه ی امروز ۱۰ فروردین به امامت حجت الاسلام فاطمیان در شهر اقبالیه برگزار شد. وی ضمن تبریک ولادت حضرت علی علیه السلام به روز جمهوری اسلامی اشاره کرد. فاطمیان گفت: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی که به فرموده امام راحل نخستین روز حکومت الله است، را باید […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شهر مینو؛ نماز جمعه ی امروز ۱۰ فروردین به امامت حجت الاسلام فاطمیان در شهر اقبالیه برگزار شد. وی ضمن تبریک ولادت حضرت علی علیه السلام به روز جمهوری اسلامی اشاره کرد.
فاطمیان گفت: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی که به فرموده امام راحل نخستین روز حکومت الله است، را باید یک عید ملی و مذهبی دانست و فرو ریختن کنگره های قصر ۲۵۰۰ ساله حکومت طاغوت و از بین رفتن سلطه شیطان و جایگزینی حکومت مستضعفین که همان حکومت خداست را زنده نگه داریم‌.
وی با اشاره به سخنان امام خامنه ای راجع به پدیده ی اعتکاف که یکی از رویش های انقلاب و حضور جوانان از برکات انقلاب است، اظهار کرد: جوانان ما در این چند سال اخیر سنت اعتکاف را در کشور رایج کردند و فضای معطری را در مساجد به وجود آوردند.
فاطمیان در ادامه افزود: ما باید قدر ایام بیض را بدانیم اینکه جوانان ما برخلاف جوانان دنیا که غرق در شهوت و تمایلات نفسانی هستند به اعتکاف میپردازند و روزها و شبهایی با حضور در مساجد و با روزه گرفتن و تشنه احکام شدند و با مباحث علمی و دینی به دنبال کسب معرفت هستند، باید تغذیه ی صحیح دینی شوند.
امام جمعه ی شهر یادآور شد: امسال را امام خامنه ای (مدظله العالی)، سال حمایت از کالای ایرانی نامیدند که این نامگذاری با توجه به سال‌های اخیر از یک قاعده جامعیت نگری پیروی میکند چرا که همگی حوزه فرهنگ اقتصاد و مصرف را نشانه گرفته اند.
وی افزود: همه‌ی نامگذاری های در این سال ها، اجزای یک شبکه مفهومی است که آرایش خط پدافندی در مقابل دشمن میشود تا هم در مقابل هجمه های او تاب مقاومت داشت هم مسیر پیشرفت کشور را بیشتر فراهم نمود.

فاطمیان: وقتی گفته می‌شود حمایت از کالای ایرانی در واقع منظور حمایت از کار ایرانی، کارگر ایرانی، حمایت از سرمایه و کارخانه ایرانی، و به طور کلی حمایت از تولید ملی و اقتصاد ایرانی است که تقویت جبهه ی ملی را در پی دارد که موجبات عزت نظام و همگرایی در برابر چالش‌ها است.

امام جمعه‌ شهر اقبالیه تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی فراتر از ترجیح در خرید محصولات داخلی است، لذا دولت ضمن مقابله با قاچاق کالا و واردات بی رویه کالاهای خارجی از تولید ملی حمایت کند و زمینه صادرات را هم فراهم کند. از طرفی تولید کننده هم با افزایش کیفیت کالا و رقابت پذیری محصولات، مصرف کننده را به بزرگترین تبلیغ خود تبدیل کند.

حجت‌الاسلام فاطمیان در آخر به اثرات حمایت از کالای داخلی پرداخت و بیان کرد: اول اینکه چرخ صنایع و تولید ملی با این حمایت میچرخد، دوم اینکه اشتغال را برای جوانان ما به ارمغان می‌آورد، سوم اینکه درآمد کشور را افزایش میدهد و از همه مهمتر امید به زندگی و آینده را در بین نسل جوان به وجود می‌آورد که همه ‌ی این‌ها موجب ایجاد اقتصاد پایدار و رونق آن و خروج واقعی از رکود و بی اثر کردن تحریم ها می‌شود.