نقاط حادثه‌خیز سهم مهمی در افزایش تلفات رانندگی دارد
نقاط حادثه‌خیز سهم مهمی در افزایش تلفات رانندگی دارد

رئیس پلیس راهور استان قزوین گفت: نقاط حادثه خیز سهم عمده ای از تلفات رانندگی را به خود اختصاص داده است که می‌طلبد مسئولان ذی‌ربط برای حذف آن تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی شهر مینو سرهنگ مهرداد حسن پور، گفت: حوادث و سوانح رانندگی را یکی از معضلات کشور عنوان و اظهار کرد: تصادفات رانندگی، خسارت‌های زیادی را به خانواده‌ها و جامعه وارد کرده است، با توجه به اینکه در برخی موارد این خسارت‌ها قابل جبران نیست، ضرورت دارد راهکارهای موثری برای جلوگیری از آن اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: کاهش آمار حوادث رانندگی را نباید در عرصه فعالیت‌های یک سازمان جست و جو کرد، چراکه در این خصوص دستگاه‌های مرتبط و از همه مهمتر مردم نقش بسزایی دارند و همگی باید مسئولیت خود را به خوبی اجرا کنند.

رئیس پلیس راهور استان نقش رسانه‌ها را در قانونمندی ترافیکی شهروندان مهم دانست و گفت: یکی از راه‌های موثر در کاهش سوانح رانندگی، آموزش قوانین، اطلاع رسانی در خصوص عواقب تصادفات و ارتقاء فرهنگ ترافیکی شهروندان است که استفاده از رسانه‌های جمعی یکی از ابزارهای مهم در این رابطه به شمار می‌آید.

وی، بر لزوم توجه به رفع تمامی عوامل موثر در تصادفات از جمله حذف نقاط حادثه خیز تاکید و تصریح کرد: نقاط حادثه خیز سهم عمده ای از تلفات رانندگی را به خود اختصاص داده است که می‌طلبد مسئولان ذی‌ربط برای حذف آن تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

حسن پور، فرهنگ سازی و آموزش را ضرورت کنترل ترافیک شهری عنوان و بیان کرد: برنامه ریزی برای آموزش شهروندان به منظور نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از ضروریات ساماندهی معضل ترافیک و تسهیل در تردد به شمار می‌آید و در پایان به رانندگان شهر قزوین توصیه کرد که احتیاط و گذشت را در رانندگی سر لوحه‌ی خود قرار دهند.

  • منبع خبر : صبح قزوین