نیروی انسانی بالاترین منبع پیشرفت برای کشور است/ نترسیدن از دشمنان انقلاب راه حفظ دستاوردهای انقلاب است
نیروی انسانی بالاترین منبع پیشرفت برای کشور است/ نترسیدن از دشمنان انقلاب راه حفظ دستاوردهای انقلاب است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به یوم الله دهه فجر اظهار کرد: در نظام ولایی و انقلابی نقش توده‌های مردم بیشتر در تجمعات و راهپیمایی‌های میلیونی متجلی می‌گردد و لذا حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به منزله اصلی‌ترین پشتوانه […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به یوم الله دهه فجر اظهار کرد: در نظام ولایی و انقلابی نقش توده‌های مردم بیشتر در تجمعات و راهپیمایی‌های میلیونی متجلی می‌گردد و لذا حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به منزله اصلی‌ترین پشتوانه مردمی برای جریان انقلاب و نظام اسلامی برآمده از آن به حساب می‌آید.

وی ضمن اشاره به فرمایشات امام راحل عنوان کرد: امام خمینی(ره) در اولین سخنرانی پس از ورود به ایران اسلامی در جوار شهدا گلگون در بهشت زهرا فرمود من به پشتیبانی این ملت در دهان این دولت می‌زنم، من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم. ایشان چه ساده اما قطع و انقلابی و البته اثرگذار صحبت کرد به گونه‌ای که جمعیت چند میلیونی حاضر در بهشت زهرا به وجود آمد و همان جا بود که کار دولت وابسته به غرب تمام شد.

فاطمیان در ادامه تصریح کرد: تجلی حماسه حضور در صحنه‌های انقلاب از همان ابتدا پیروزی انقلاب و شعارهایی که به پشتوانه شعور، ایمان و بصیرت یک ملت منسجم و بیدار در جریان راهپیمایی‌های مختلف داده شده و می‌شود، همواره ترجمانی از اقتدار و راست قامتی نظام و انقلاب اسلامی می‌باشد که شکوهمندانه و باصلابت دنبال گردیده است.

خطیب نماز جمعه این هفته اقبالیه ضمن اشاره به صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تداوم و اعدام سلمان رشدی نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی خاطر نشان کرد: ۲۵ بهمن ماه سال ۶۷ سالگرد صدور حکم اعدام سلمان رشدی توسط رهبر بزرگ جهان اسلام، حضرت امام خمینی(ره) است. حکمی که حیاتی دوباره به اسلام بخشید و دشمنان اسلام را مشفعل و منزوی ساخت. بار دیگر استعمارگران دریافتند که اسلام مکتبی زنده برپاست و رهبری آن، آگاه و هوشیار از اسلام و مقدساتش دفاع می‌کند.

امام جمعه شهر اقبالیه به دستاوردهای بزرگ انقلال اشاره کرد و گفت: نیرو انسانی با استعداد، کارآمد، جوان و پرانگیزه یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است چراکه در بین کشورهای دنیا یکی از بیشترین امار افراد تحصیل کرده را داریم و در بسیاری از رشته‌های علمی جزو ۵ کشور برتر دنیا هستیم.

وی نیروی انسانی را بالاترین منبع پیشرفت برای یک کشور دانست و بیان کرد: پیشرفت‌های علمی ما در این چهار دهه حیرت‌آور است. فناوری هسته‌ای علوم هوا و فضا، علم پزشکی، زیست فناوری، نانو فناوری، سلول‌های بنیادی که از بزرگترین علوم است، شبیه‌سازی، ساخت ابر رایانه‌ها، فناوری انرژی‌های نو و رادیو داروهای متمم از جمله این دستاوردها و پیشرفت‌ها است.

حجت الاسلام فاطمیان یادآور شد: راه حفظ این دستاوردها و دستیابی به پیشرفت‌های هر چه بیشتر این است که ملت و مسوولین نظام، خط نشانی را که امام بزرگوار با عمل خود نشان داد یعنی همان خط استقامت و ایستادگی در مقابل توقعات دشمنان و ایستادگی در مقابا یاوه‌گویی‌های کسانی که در بیرون مرزها نسبت به این ملت ابراز توقع می‌کنند ادامه دهند.

امام جمعه اقبالیه ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی اظهار کرد: راه حفظ و به وجود آوردن دستاوردهای عظیم‌تر، نهراسیدن و کوتاه نیامدن در مقابل دشمنان است.