شناسه خبر : 27616
۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
مدیرکل دامپزشکی استان:

همه فرآورده‌های مرغی در بازار قزوین سالم هستند

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: همه فرآورده های گوشت سفید موجود در بازار مورد تایید دامپزشکی است.

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو، سعید شاهرخی معاون سیاسی- امنیتی استاندار قزوین   در جلسه پدافند بیولوژیک مقابله با آنفولانزای طیور اظهار کرد: محصولاتی که زیر نظر دامپزشکی تولید می شود، جای هیچ گونه نگرانی برای مصرف ندارد.

این مسوول تصریح کرد: اقدامات ویژه ای برای کنترل این بیماری در سطح استان انجام شده است و این روند تا ریشه کن کردن همه عوامل بیماری زا ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان باید نسبت به ایمنی و استاندارد فرآورده‌های گوشتی توجه ویژه‌ای داشته باشند و به تاریخ تولید، انقضاء و درج علامت استاندارد بر روی این فرآورده‌های گوشتی توجه کنند.

نقیبی مدیرکل دامپزشکی استان هم در این جلسه گفت: همه فرآورده های گوشت سفید موجود در بازار مورد تایید دامپزشکی است.

این مسوول با بیان اینکه مورد جدیدی از آنفلوآنزای حاد پرندگان در استان گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: ۲روز قبل نخستین مورد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یک واحد مرغ مادر در آبیک تایید شد.

نقیبی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح پیشگیری از آنفولانزای مرغی بیش از ۵۸ هزار طیور بومی در مرغداری‌های استان واکسینه شدند.

وی یادآور شد: ناظران سازمان دامپزشکی در کشتارگاه‌ها و مرغداری‌ها حضور دارند، پیش از کشتار مرغ‌ها را معاینه و برای کشتار و حمل آنها گواهی بهداشتی صادر می‌کنند.

 

کدخبر: ۷/م/۱۰۳

منبع: شاخص نیوز

۴۱۷ total views, 2 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB