مسئولین استان قزوین به جز محمودآباد نمونه همکاری لازم را با ما نداشته اند/تئاتر رفاقت به سبک تانک، نمونه یک تئاتر پاک
مسئولین استان قزوین به جز محمودآباد نمونه همکاری لازم را با ما نداشته اند/تئاتر رفاقت به سبک تانک، نمونه یک تئاتر پاک

آقای محمود رضا حقیقت مسئول کانون بسیج هنرمندان قزوین و سرپرست این گروه نمایشی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شهر مینو با اشاره به این که در این نمایش مسئول سرپرستی گروه تئاتر رفاقت به سبک تانک یک نمایش پاک است گفت: در این نوع از نمایشات خانواده ها بدون دغدغه و نگرانی فرزندان […]

آقای محمود رضا حقیقت مسئول کانون بسیج هنرمندان قزوین و سرپرست این گروه نمایشی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شهر مینو با اشاره به این که در این نمایش مسئول سرپرستی گروه تئاتر رفاقت به سبک تانک یک نمایش پاک است گفت: در این نوع از نمایشات خانواده ها بدون دغدغه و نگرانی فرزندان خود را برای تماشای تئاتر راهی می کنند زیر را در این نمایشات از الفاظ رکیک شوخی های جنسی و موسیقی های ناپاک استفاده نمی شود.

محمودرضا حقیقت با اشاره به این که هدف ما ایجاد فضای شاد و مفرح برای خانواده ها و فرزندانشان است ادامه داد: ما همواره سعی داشتیم که فرهنگ انقلاب و جنگ را با خنده و شوخی میان مردم رواج دهیم.

مسئول کانون بسیج هنرمندان قزوین افزود: داستان رفاقت به سبک تانک داستان اسیران ایرانی است که در اردوگاه عراق در زمان جنگ ۸ ساله دفاع مقدس به دست رژیم بعثی اسیر شدند و این اسیران تصمیم می گیرند که اردوگاهی که در آن اسیر شده اند را به محل زندگی تبدیل کنند.

وی ادامه داد: همچنبن در این نمایش چگونگی اعزام این اسرا به جبهه و آشنایی مخاطبین با فضای جبهه های جنگ را در دستور کار قرار دادیم که در نهایت به شهادت حمید باکری ختم می شود.

سرپرست این گروه نمایشی ضمن اشاره به این که اسم این نمایش از کتاب رفاقت به سبک تانک برداشته شده است اذعان داشت: این کتاب خاطرات طنز اسرا در جنگ را جمع آوری کرده است که داستان نمایش ما هم بر گرفته از همین کتاب می باشد و ما با اضافه کردن خاطرات اسرا قزوینی همانند حاج حمزه رنگ و بوی تازه ای به آن داده و به نمایش درآورده ایم.

وی افزود: از زمان استارت کار که از بخش نویسندگی آن شروع و با تمرینات ادامه پیدا خواهد کرد و در آخر که اجرا صورت می گیرد ما یک پروسه ۳ ماه را طی کرده ایم.

محمودرضا حقیقت  با بیان این که موانعی در این نمایش وجود داشت گفت: در استان قزوین کمدی های موزیکال و آزادی استفاده می شود که موزیک های آنچنانی  و همین طور الفاظ رکیک و شوخی های جنسی در آنها به کار می رود که متاسفانه این امر باعث شده ذائقه مردم عوض شود همین مسئله کار ما رو برای اجرای تئاتری پاک و تاثیر گذار سخت کرده است.

مسئول کانون بسیج هنرمندان قزوین افزود: ما میخواهیم از مردم خنده بگیریم و این کارها کار مارا که با اصول و قواعد خاصی کار می کنیم سخت خواهد کرد کارهای ما بر مبنای موازین اخلاقی است همان طور که گفتم ما از الفاظ رکیک و شوخی های جنسی در این تئاتر استفاده نمی کنیم.

سرپرست این گروه نمایشی ضمن اشاره به این که همه مسئولین استان قزوین به جز محمودآباد نمونه همکاری لازم را با ما نداشته اند و ما روی پا خودمون ایستاده ایم و تمامی هزینه ها را خودمان متقبل شده ایم اظهار کرد:  مسئولین همکاری لازم را برای کارهای انقلابی و اسلامی را با ما ندارند و این امر باعث می شود تا کارهای انقلابی از این دست سست شود. ما تمامی سعی خود را برای رواج دادن فرهنگ اسلامی و انقلابی خواهیم کرد و  فرهنگ جنگ، جبهه و شهادت را به وسیله نمایش به مردم شریف این شهر و استان معرفی می کنیم.

وی ادامه داد: امروز نمایش خودرا به صورت رایگان برای بچه های بی بضاعت و مردم شریف محمودآبادنمونه اجرا کردیم البته جا دارد تشکر کنم از شهردار محمودآباد که سالن را به رایگان در اختیار ما قرار دادند و برای ما بنر و کمک های پشتیبانی خوبی انجام دادند.

مسئول کانون بسیج هنرمندان قزوین بابیان این که ما در شهرهای قزوین، محمودآباد، الوند و تک اجراهایی در شهر رشت داشته ایم گفت: استقبال از تئاتر در شهرهای قزوین استقبال خوبی نیست و ارتباط خوبی مردم استان با این هنر برقرار نکردند ولی امشب در محمودآباد نمونه استقبال خوبی از این تئاتر پاک به عمل آمده بود.

لازم به ذکر است که نمایش تئاتر رفاقت به سبک تانک در تارخ ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰ به صورت رایگان در فرهنگسرا محمودآبادنمونه به اجرا در می آید.

 

خبرنگار : حسین طاعتی