ولایت مداری از برجسته‌ترین ابعاد زندگی حضرت زینب(س) است/ مسائل دفاعی خط قرمز ملت ماست
ولایت مداری از برجسته‌ترین ابعاد زندگی حضرت زینب(س) است/ مسائل دفاعی خط قرمز ملت ماست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ حجت الاسلام وحید مهری استاد دانشگاه در جشن بزرگ ولادت حضرت زینب(س) که در مصلی امام خمینی(ره) اقبالیه برگزار شد اظهار کرد: حضرت زینب(س) بخاطر مصیبت‌های وارده ام المصائب نامیده می‌شود و امام زمان(عج) در این مورد می‌فرمایند هیچ مصیبتی برای ما اهل بیت مانند مصیبت عمه‌ام زینب(س) […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ حجت الاسلام وحید مهری استاد دانشگاه در جشن بزرگ ولادت حضرت زینب(س) که در مصلی امام خمینی(ره) اقبالیه برگزار شد اظهار کرد: حضرت زینب(س) بخاطر مصیبت‌های وارده ام المصائب نامیده می‌شود و امام زمان(عج) در این مورد می‌فرمایند هیچ مصیبتی برای ما اهل بیت مانند مصیبت عمه‌ام زینب(س) نشد.

وی ضمن بیان اینکه زینب به معنای زینت پدر است که از سمت خداوند نام گذاری شده است افزود: امام زمان ارواحنا فداه تاکید فرمودند برای ظهور دست به دامان حضرت زینب(س) بشویم. طبق روایات توکل برخداوند، رضا و تسلیم شدن در مقابل امر و قضا خداوند از بالاترین و افضل‌ترین نوع اعمال برای انسان است.

مهری ضمن اشاره به نشانه‌های رضا پروردگار ادامه داد: خداوند از افرادی رضایت دارند که دارای سه مشخصه باشند. شکری که در آن جهل نباشد و آگاهانه و در راستا اطاعت پروردگار متعال باشد، یاد خداوند و ذکر دائمی که در آن فراموشی نباشد و در مشخصه سوم کسی که محبت خدا را بالاترین نوع محبت میبیند و هیچ محبتی را بر محبت خداوند ترجیح نمی‌دهد از نشانه‌های رضا الهی است.

این استاد دانشگا توکل برا خداوند و رضایت از تمهیدات الهی را برترین نشانه بنده‌گان خداوند دانست و اذعان داشت: حضرت زینب(س) اسوه صبر، مقاومت و تسلیم دربرابر رضا خداوند است.

وی خاطر نشان کرد: کلام بسیار شیوا و تاریخی از دیگر ابعاد زندگی حضرت زینب(س) است چراکه حضرت زینب(س) فرمودند در عاشورا چیزی جز زیبایی ندیدم.

حجت الاسلام مهری ضمن بیان اینکه ۴ نوع زیبایی داریم تصریح کرد: زیبایی ظاهری از اولین انواع زیبایی است، زیبایی آزمایشی، زیبایی کیفری و زیبایی معنوی انواع دیگر زیبایی هستند. حضرت زینب(س) هر چیزی که دارا زیبایی معنوی بود را به نمایش گذاشت.

وی ولایت مداری را از برجسته‌ترین ابعاد زندگی حضرت زینب(س) شمرد و گفت: ایشان بدون هیچ قید و بندی تسلیم محض دربرابر امام خود بودند و ولایتمداری خود را به عرصه ظهور گذاشتند. حضرت زینب(س) دفاع از ولایت را از مادر بزرگوار خود آموختند و حضرت زینب(س) اولین شهیده ولایت در تاریخ اسلام هستند.

این استاد دانشگاه ضمن بیان که جامعه امروز نیازمند بصیرت است گفت: باید وظایف رهبری را بشناسیم و به تبیین و روشنگری وظایف و فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی بپردازیم.

مهری در پایان افزود: در ولادت حضرت زینب(س) پیامی را به دشمنان رهبری و ولایت فقیه می‌رسانیم که ما ملتی نیستیم که پشت به رهبر معظم انقلاب کنیم. آقا فرمودند که ما اعتمادی به برجام نداریم اما اکنون پس از دو سال بعد از گذشت برجام افرادی که مشکلات معیشتی و حتی مشکلات محرومیت زدایی کشور را گره به برجام می‌زدند به اهداف خود نرسیدند. در حالی که خط قرمز ما مسائل دفاعی ماست. وظیفه ما این است که با هوشیاری تمام تا پای جان پای رهبر خود بایستیم.