١٧٠ هزار دانش‌آموز در حوزه همیار پلیس آموزش دیده‌اند
١٧٠ هزار دانش‌آموز در حوزه همیار پلیس آموزش دیده‌اند

رئیس پلیس راهور استان قزوین گفت: در سطح استان از ٢٢٠هزار دانش آموز ١٧٠هزار دانش آموز در زمینه همیاران پلیس آمورش داده شده اند و در سال جدید نیز آمورش‌ها گسترده تر می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ما ؛ مراسم «آماده باش نوروزی» همیاران پلیس، امروز (دوشنبه) با حضور سرهنگ حسن پور فرمانده راهور استان، سرهنگ اشرفی معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان، رئیس شورای شهر و روسای آمورش و پروش در مدرسه غیرانتفاعی آینده سازان نوین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرهنگ مهرداد حسن‌پور به تشریح وظایف همیاران پلیس پرداخت و اظهار کرد: همیار پلیس دانش آموز کسی است که پس از آموزش‌های لازم و کافی در خصوص نظم و انضباط دانش آموزی و وظایف پلیس در معابر شهری و برون شهری، در یک دایره کوچک این وظیفه را انجام دهند.

وی افزود: در سطح استان از ٢٢٠هزار دانش آموز ١٧٠هزار دانش آموز در زمینه همیاران پلیس آمورش داده شده اند و در سال جدید نیز آمورش‌ها گسترده تر می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان قزوین به نکاتی در مورد نحوه عملکرد همیاران پلیس اشاره کرد و خطاب به دانش آموزان گفت: همیاران پلیس اگر تخلفی را در حین رانندگی از سوی سرویس مدارس، پدر و مادر و دیگران مشاهده کردند با رعایت ادب باید به آنها تذکر دهند.

وی با بیان اینکه ۱۴هزار فرهنگ یار پلیس در قزوین آموزش دیده‌اند، ابراز کرد: تخلفاتی که همراهان پلیس باید به آن توجه کنند مواردی از قبیل صحبت کردن پدر و مادر در حین رانندگی، نبستن کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشینان و همچنین بیرون بردن سر و دست از پنجره اتومبیل است.

در ادامه مراسم سرهنگ اشرفی به همیاران پلیس عنوان کرد: خروجی همایش همیاران پلیس این است که تصادفات کاهش می‌یابد و ما با نظم و قانون در شهر زندگی می‌کنیم.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قزوین افزود: مسئولان قزوین هماهنگی خوبی با یکدیگر در حوزه پلیس راهور دارند که در نهایت نظم و امنیت را به ارمغان آورده اند و باعث حضور بیشتر مسافران در عید خواهد شد.

وی ابراز کرد: وظیفه ما و همیاران پلیس این است که شهر را از لحاظ نظم و امنیت برای مهمانان آماده کنیم.

این مسئول بیان کرد: پیش از اجرای طرح همیاران پلیس، سالیانه ۳۰هزار نفر در تصادفات کشته می‌شدند که هم اکنون پس از اجرای این طرح آمار کشته شدگان به ۱۷هزار نفر رسیده است و باید تلاش کنیم که این آمار نیز کاهش یابد.

گفتنی است؛ در این مراسم مسابقه‌ای ویژه دانش آموزان برگزار شد که جوایزی از سوی پلیس راهور به منتخبان اهدا شد.

  • منبع خبر : صبح قزوین