پرونده های طلاق روز به روز در حال افزایش است
پرونده های طلاق روز به روز در حال افزایش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ مسئولین اداره کل دادگستری استان قزوین در جلسه ای به سوالات مردم شریف شهر محمودآباد نمونه در مصلی نماز جمعه این شهر پاسخ دادند. حجت الاسلام والمسلمین مصطفی مظفری معاون دادگستری استان قزوین در این دیدار مردمی گفت: طبق حدیث امیرالمومنین حضرت علی(ع) دو چیز است که انسان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو؛ مسئولین اداره کل دادگستری استان قزوین در جلسه ای به سوالات مردم شریف شهر محمودآباد نمونه در مصلی نماز جمعه این شهر پاسخ دادند.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی مظفری معاون دادگستری استان قزوین در این دیدار مردمی گفت: طبق حدیث امیرالمومنین حضرت علی(ع) دو چیز است که انسان را به نابودی می کشاند اول اطاعت از هواهوس و نفس دومی نیز آرزوهای بلند و طولانی است که متاسفانه در جامعه امروزی بیشترینعوامل پرونده های دادگستری و قضایی همین دو موضوع می باشد.

وی با بیان این که جوانان ما می خواهند تمامی راه زندگی خود رادر یک شب طی کنند بیان داشت: یک فرد برای فراهم کردن خانه و ماشین زندگی خود ۵۰ سال زحمت می کششد و برای دست یابی به آن سختی های زیادی را متحمل می شود ولی فرد دیگری می خواهد راهی که این فرد در ۵۰ سال طی کزده است را در ۲ یا ۳ سال به دست آورد و با آرزوهای بزرگ و به یک باره خود به تباهی می کشاند.

معاون دادگستری استان قزوین با اشاره به این که بعضی از مسائل دادگاهی در گذشته به کمک بزرگان قوم ما بین مردم حل می شد اظهار کرد: ما امروز ۸۰۰۰ پرونده مطالبه پول در ۹ ماهه گذشته در کل استان داشته ایم از این ۸۰۰۰ نفر ۱۰۰۰ نفر آن پرونده هایشان در خصوص حقوق مالی بوده است. این نوع مشکلات همانطور که گفته شد در گذشته به وسیله بزرگان و امین های مردم به خوبی حل می شد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی مظفری افزود: ما و همکاران ما در دادگستری استان قزوین تمامی تلاش خود را به کار می بریم تا پرونده ها را مورد بررسی قرار داده و مشکلات مردم را در اسرع وقت حل کنیم.

وی ادامه داد: دادگستری مرحله آخر هر پرونده محسوب می شود، خود مردم هم باید توجه به قرادادها و مبادلات هایی که دارند داشته باشند در قراردادها و کارهای انجامی خود اول با یک حقوقدان زبده مشورت های لازمه را انجام دهند تا در آینده در قرار دادها دچار مشکل نشوند. شما باید در مبادلات و قراردادها بیشتر دقت کنید.

معاون دادگستری استان قزوین با بیان این که آمار پرونده های خانوادگی رو به افزایش است اذعان داشت: پرونده های طلاق روز به روز در حال افزایش است. امروز ما بیش از ۳۵۰۰ پرونده طلاق داریم این آمار بسیار نگران کننده خواهد بود زیر را بعد از عمل طلاق خانم بیوه و آقا بدون همسر می شود طبعا در جامعه فاجعه ای بعد از طلاق رخ خواهد داد.

لازم به ذکر است جلسه پرسش و پاسخ در زمینه های مختلف هر هفته یک ساعت قبل از اذان ظهر روز جمعه در مصلی نماز جمعه شهر محمودآباد نمونه با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار می شود.

 

حبرنگار : حسین طاعتی