امام‌جمعه اقبالیه؛

پیاده‌روی اربعین در تاریخ و سطح‌ جهان بی‌سابقه است/ فرد کتابخوان ذکاوت و هوشیاری خاصی دارد

امام‌جمعه اقبالیه بیان کرد: زیارت امام حسین علیه السلام در اربعین در قالب و سبک و سیاق پیاده‌روی بیشتر به حرکت جهادی و حماسی می‌ماند که با شور توام با شعور عاشورایی همراه است و می‌رود تا دامنه نهضت کربلا و آرمان‌های مکتب امام حسین علیه السلام را در تراز جهانی بگستراند و پرچم یا لثارات الحسین علیه السلام را بر قله سبز مهدوی به اهتزار در آورد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شهرمینو؛ نماز جمعه این هفته در شهر اقبالیه توسط امام جمعه شهر حجت الاسلام فاطمیان اقامه شد.

حجت الاسلام فاطمیان در خطبه اول گفت: برای تقوا باید مراقب باشیم که از حرامات دوری کنیم و با معرفت، بصیرت و اخلاص واجبات را انجام دهیم که این امور واجب لباس معنوی و زینت روح ماست. بنابراین باید باشرکت در محافل مذهبی و محافل وعظ و اندرز روحمان را از آلودگی‌ها و رذیلت‌های اخلاقی پاک کنیم.
فاطمیان ادامه داد: از جمله فرمایشات اهل بیت این است که اگر افکار شیطانی از اشخاص شیطانی به اهل تقوا پیشنهاد شود، اهل تقوا از ارتکاب به آن گناه فاصله می‌گیرند. شرح وظایف ما در قرآن کریم است و همه ما فقیرانی هستیم که نیازمند مهربانی‌ها و بخشش خداوند بی‌نیاز هستیم و تنها رمز رسیدن به کمال، بندگی خدای متعال است.
امام‌جمعه اقبالیه در خطبه دوم گفت: روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه از مناسبت‌هایی است که در این هفته پیش روداریم و این علم اگر با تذهیب و تزکیه نفس همراه باشد علمی نافع خواهد بود.

وی افزود: روز کتاب و کتابخوانی از مناسبت‌های هفته آینده است، کسانی که با کتاب مأنوسند و مطالعه کتاب را جز برنامه‌ای روزانه خود قرار می‌دهند دارای سطح علمی بالاتر هستند و از ذکاوت ویژه‌ای برخوردارند.
حجت الاسلام فاطمیان در پایان با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی گفت: از تمامی اقشار جامعه و از ادیان مختلف در این حماسه بزرگ شرکت کردند تا عشق خود نسبت به امام حسین(ع) و اهل بیت را به جهانیان ثابت کنند. هرکس که در این راه اندکی کار خیر کرده باشد پاداش عملش بدون هیچ کم و کاستی به او باز میگردد.
امام جمعه به مناسبت اربعین امام حسین علیه السلام اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین حقیقتی است که در دل خود اکسیر زیارت را با رنج و تعصب پیاده‌روی به‌همراه دارد و در امتداد حرکت اربعین پیام رسانان عاشورا به ویژه حضرت زینب قرار دارد.
فاطمیان ادامه داد: در عین حال به تناسب شرایط خاص این روزهای منطقه و جهان اسلام و نیز اوضاع نابسامان جامعه بین الملل که گرگان گرسنه به سرکردگی آمریکای جنایتکار و صهیونیسم بین‌الملل برای تشدید فتنه‌ها و سرکوب ملت‌های مظلوم خیز برداشته و چنگ و دندان نشان می‌دهند و در این میان هدف اصلی خود را بیداری اسلامی و جبهه مقاومت با محوریت ایران سربلند و استوار قرار داده‌اند.
وی افزود: پیاده روی اربعین به فضل الهی از ویژگی منحصر به فردی برخوردار و از جهاتی بی سابقه در تاریخ و تا هم اکنون در سطح جهانی می‌باشد.
امام‌جمعه گفت: در پیاده روی اربعین همه چیز در عین عادی بودن شگرف است مردمانی از سراسر عالم در یک نقطه جمع شده و باشکوه‌ترین فضایل انسانی را به نمایش گذاشته اند که تنها اشتراکشان حب الحسین علیه السلام است.
این خطیب نماز جمعه تصریح کرد: مهربانان‌ترین و شکوهمندترین فضایل اخلاقی را در مسیر حرکت به سمت مرکز این جهان خاکی کربلایی می‌توان دید. میزبانانی که در طول سال نیمی از درآمد زندگیشان را پس انداز می‌کنند تا با افتخار و مباهات آن را برای زائران و میهمانانی که محب امام حسین(ع) هستند خرج کنند و نیر با خواهش و التماس از زوار درخواست می‌کنند تا شبی را نزد آنان افتخار میهمانی دهند و تمام همت‌شان را خالصانه بذل می‌کنند.

فاطمیان ادامه داد: لذا زیارت امام حسین علیه السلام در اربعین در قالب و سبک و سیاق پیاده‌روی بیشتر به حرکت جهادی و حماسی می‌ماند که با شور توام با شعور عاشورایی همراه است و می‌رود تا دامنه نهضت کربلا و آرمان‌های مکتب امام حسین علیه السلام را در تراز جهانی بگستراند و پرچم یا لثارات الحسین علیه السلام را بر قله سبز مهدوی به اهتزار در آورد.
امام جمعه در ادامه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: همانطور که مقام‌معظم‌رهبری فرمودند؛ برای یک ملت خسارتی بزرگ است که افراد آن با کتاب سر و کار نداشته باشند و برای یک فرد توفیقی عظیمی است که با کتاب مانوس، همراه و در حال بهره گیری از آن یعنی آموختن مطالب تازه باشد.
وی ادامه داد:مردمی که اهل کتاب خواندن باشند از لحاظ معلومات و ذکاوت و هوشیاری تفاوت می‌کنند با مردمی که با کتاب و مطبوعات انس نداشته باشند.
فاطمیان در اهمیت کتابخوانی گفت: والدین باید بچه‌ها را از اول با کتاب مانوس کنند و ضمنا خرید کتاب باید یکی از مخارج اصلی خانواده محسوب شود.
امام جمعه در پایان با اشاره به شهادت مرزبانان غیور بیان کرد: بار دیگر دستان پلید تروریست و جریانات وابسته که امنیت ایران اسلامی را هدف قرار داده اند؛ تعدادی از عزیزان غیور و مرزبانان رشید، شجاع و مخلص را که در شرایط سخت حافظ خاک و عزت این مرز و بوم هستند به شهادت رساند.

۷۰۷ total views, 2 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB