کاشت ۱۴۰ هکتار نخود در بخش کوهین به صورت کشت انتظاری
کاشت ۱۴۰ هکتار نخود در بخش کوهین به صورت کشت انتظاری

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو، به گفته ی عباس علیخانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین در سال زراعی جاری ۱۴۰ هکتار نخود به صورت کشت انتظاری در منطقه کوهین کشت شد. علیخانی با بیان این که از این میزان نخود کشت شده بصورت انتظاری ۳۵ هکتار با دستگاه به صورت کشت مستقیم  انجام شده […]

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو، به گفته ی عباس علیخانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین در سال زراعی جاری ۱۴۰ هکتار نخود به صورت کشت انتظاری در منطقه کوهین کشت شد.

علیخانی با بیان این که از این میزان نخود کشت شده بصورت انتظاری ۳۵ هکتار با دستگاه به صورت کشت مستقیم  انجام شده است گفت: در بخش کوهین هر ساله حدود ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار عدس و ۹۵۰ هکتار نخود بصورت بهاره کشت می شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قزوین همچنین از کشت ۸۰ هکتار عدس نیز بصورت پاییزه خبرداد و اظهار کرد: از این میزان عدس کشت شده  ۳۰ هکتار به روش مستقیم بوده است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه کوهین کشت حبوبات به صورت بهاره انجام می شود اذعان کرد:  در طی چند سال اخیر با توجه به اهمیت حبوبات در زنجیره غذایی و استفاده بیشتر از نزولات آسمانی در پاییز و زمستان، کشت پاییزه و انتظاری در این منطقه مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قزوین افزود: در همین راستا؛ مراسم روز مزرعه حبوبات پاییزه دیم در بخش کوهین با حضور بهره برداران و کارشناسان فنی در منطقه کوهین برگزار شد که  بهره برداران در این دوره با روش های کم خاکورزی و بی خاکورزی، مزایای کشت مستقیم حبوبات، رعایت تناوب زراعی، افزایش ضریب مکانیزاسیون و افزایش بهره وری اراضی دیم آشنا شدند.

 

خبرنگار : حسین طاعتی