شناسه خبر : 36799
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۵
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین خبر داد:

کاشت ۱۴۰ هکتار نخود در بخش کوهین به صورت کشت انتظاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین از کشت ۱۴۰ هکتار نخود به صورت کشت انتظاری در منطقه کوهین در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شهر مینو، به گفته ی عباس علیخانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین در سال زراعی جاری ۱۴۰ هکتار نخود به صورت کشت انتظاری در منطقه کوهین کشت شد.

علیخانی با بیان این که از این میزان نخود کشت شده بصورت انتظاری ۳۵ هکتار با دستگاه به صورت کشت مستقیم  انجام شده است گفت: در بخش کوهین هر ساله حدود ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار عدس و ۹۵۰ هکتار نخود بصورت بهاره کشت می شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قزوین همچنین از کشت ۸۰ هکتار عدس نیز بصورت پاییزه خبرداد و اظهار کرد: از این میزان عدس کشت شده  ۳۰ هکتار به روش مستقیم بوده است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه کوهین کشت حبوبات به صورت بهاره انجام می شود اذعان کرد:  در طی چند سال اخیر با توجه به اهمیت حبوبات در زنجیره غذایی و استفاده بیشتر از نزولات آسمانی در پاییز و زمستان، کشت پاییزه و انتظاری در این منطقه مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قزوین افزود: در همین راستا؛ مراسم روز مزرعه حبوبات پاییزه دیم در بخش کوهین با حضور بهره برداران و کارشناسان فنی در منطقه کوهین برگزار شد که  بهره برداران در این دوره با روش های کم خاکورزی و بی خاکورزی، مزایای کشت مستقیم حبوبات، رعایت تناوب زراعی، افزایش ضریب مکانیزاسیون و افزایش بهره وری اراضی دیم آشنا شدند.

 

خبرنگار : حسین طاعتی

 

۱,۵۷۲ total views, 4 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB