کشورهای غربی از توان مستقل دفاعی ایران هراس دارند
کشورهای غربی از توان مستقل دفاعی ایران هراس دارند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو؛ حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در ابتدا ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی و ولادت حضرت عیسی مسیج و ولادت حضرت امام حسن عسگری را تبریک گفت و نیز شهادت آیت‌الله غفاری را به دست ماموران ستم شاهی پهلوی در سال ۱۳۵۳ یاد آور […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرمینو؛ حجت‌الاسلام مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در ابتدا ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی و ولادت حضرت عیسی مسیج و ولادت حضرت امام حسن عسگری را تبریک گفت و نیز شهادت آیت‌الله غفاری را به دست ماموران ستم شاهی پهلوی در سال ۱۳۵۳ یاد آور شده و گرامی‌داشت.

امام جمعه بیان کرد: کسی نیست که در دشمنی آمریکا و انگلیس و اسراییل و برخی دیگر از کشورهای اروپایی و غربی نسبت به ملت، نظام و انقلاب اسلامی ایران تردید داشته باشد.

فاطمیان در ادامه گفت: وقتی فرانسه در عرض یک هفته دو بار به گروهک تروریستی منافقین که دستشان به خون بهترین‌های این ملت آغشته است (هفده هزار شهید ترور ) اجازه رسمی تشکیل جلسه و نشست سیاسی با سران انگلیس می‌دهد که نه به قصد خیر بلکه با انگیزه آزاد کردن عناصر جاسوسانشان هستند.

وی افزود: و یا اینکه بی‌بی‌سی که سرخط اصلی سیاست‌های رسانه‌ای دولت انگلیس می‌باشد با برنامه‌های مرموزانه یا نادیده گرفتن آثار و برکات و خدمات معجزه گون انقلاب و جمهوری اسلامی و بزرگنمایی کاستی‌ها و سیاه نمایی محیط داخل، به دنبال القا و ناکارآمدی نظامی اسلامی و ادعای کوچک‌تر شدن سفره خانواده‌های ایرانی درصدد گستراندن و پراکندن یاس و ناامیدی و تضعیف سرمایه‌های اجتماعی به ویژه اعتماد عمومی هستند.

امام جمعه اقبالیه اظهار کرد: از شیطان بزرگ آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی که بارها از ملت ایران سیلی خورده‌اند، بیش از این نمی‌توان انتظار داشت.

فاطمیان به بازنمایی علل مواضع فرانسه در مشروط‌سازی تعامل با ایران و چشم انداز آینده آن اشاره کرد و گفت: مکرون رییس جمهور فرانسه در حالی قدرت را در دست گرفت که یکی از محورهای سیاست‌های وی را توسعه روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی تشکیل می‌دهد.

وی تصریح کرد:اما با وجود این مواضع در مقام عمل رفتار فرانسه با اما و اگر‌هایی همراه شد، چنانکه از یک سو توتال از اجرای تعهدات خود سر باز زده و از سوی دیگر فروش هواپیما به ایران در ابهام قرار گرفته و وقتی سفر مکرون رییس جمهور فرانسه به تهران نیز به زمان دیگری موکول شد به راستی دلیل چنین تغییر رفتارهایی چیست.

امام جمعه ادامه داد: این رویکرد را در یک جمله می‌توان خلاصه کرد و آن مشروط‌سازی روابط به دو اصل حذف توان موشکی ایران و مذاکره تهران با اروپا بر سر منطقه یا همان خروج ایران از نقش آفرینی در تحولات منظقه است. حال این پرسش مطرح می‌شود که چرا فرانسه چنین شرط‌هایی گذاشته و چه اعتراضی را دنبال می‌کند.

فاطمیان اذعان کرد: واقعیت امر آن است که کشورهای غربی از آمریکا گرفته تا کشور‌های اروپایی از توان مستقل دفاعی ایران و البته الگو شدن برای جهانیانیان با محوریت رسیدن به توان برتر نظامی بدون وابستگی به غرب هراس دارند و نقش آفرینی ایران در منطقه را برابر با شکست سیاست‌های استعماری خود می‌دانند. از این رو با اعمال فشار اقتصادی، سیاسی و امنیتی سعی در حذف توان دفاعی و جایگاه منطقه‌ای ایران دارند.

وی در پایان افزود: در این میان باید توجه داشت که نیاز اقتصادی فرانسه چنان گسترده است که چاره‌ای جز روابط با ایران ندارد و با مقاومت در برابر زیاده خواهی‌هایش در نهایت تسلیم و مجبور به اجرای تعهداتش می شود.