کلید عبور از فتنه ها بصیرت بوده است/عاشورا توانست فتنه ۸۸ را سرکوب کند
کلید عبور از فتنه ها بصیرت بوده است/عاشورا توانست فتنه ۸۸ را سرکوب کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو ، همایش حماسه ماندگار به مناسبت دهه بصیرت با حضور مسؤولان استانی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد. دکتر محمدحسین صفار هرندی با بیان اینکه مردم ذات انقلاب را سالم و پاک می‌دانند، اظهار داشت: مردم در راستای حل مسائل و مشکلات […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمینو ، همایش حماسه ماندگار به مناسبت دهه بصیرت با حضور مسؤولان استانی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد.

دکتر محمدحسین صفار هرندی با بیان اینکه مردم ذات انقلاب را سالم و پاک می‌دانند، اظهار داشت: مردم در راستای حل مسائل و مشکلات به نظام جمهوری اسلامی امید داشته و نظام بر آمده از انقلاب را صالح دانسته و از آن انتظار دارند.

وی ادامه داد: امروز راه‌حل بسیاری از مسائل، نقش مهم و تأثیرگذار انقلاب اسلامی بوده که نشان آن هم اثربخشی در منطقه است چرا که این نظام با وجود تمام مشکلاتش وسیله ای برای حل بسیاری از مسایل و پیچیدگی ها بوده است.

صفارهرندی یادآور شد: ایستادگی ما در برابر دشمنان از نوع مشروعیت بود و می‌دانستیم اگر با داعش در عراق و سوریه مقابله نکنیم، باید در ایران مقابل کنیم.

این مسؤول با اشاره به موضوع فتنه مطرح کرد: در سال ۸۸ سران فتنه با آمریکا و صهیونیست‌ها نقشه نابودی انقلاب اسلامی را کشیده بودند که با هوشیاری ملت ایران تمام نقشه‌ها برآب و حماسه ۹ دی خلق شد.باید دقت کنیم که اگر عاشورا نبود حماسه ۹ دی هم خلق نمیشد و این بصیرت مردم با راهنمایی رهبری بود که دیدیم عاشورا فتنه را سرکوب کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد: اسباب و علل فتنه دل بیمار و نگاه به اجنبی‌ها است و سران فتنه برای اینکه سازش با دشمن را نهادینه کنند، و از آنجایی که نمیتوانستند کاری کنند مجبور شدند دست به بدعت بزنن و عاشورا را وارونه جلوه می‌دهند و بحث مذاکره امام حسین(ع) و ابن‌سعد را به میان می‌‌کشند.

صفار هرندی اضافه کرد: دشمن بیرونی حواسش جمع است و روی عناصر نشان دار وابسته به غرب کار نمی‌کند بلکه روی افرادی سرمایه گذاری می کند که از جنس خودشان نباشد .

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه برای مواجه نشدن با فتنه باید در زمان آرامش و قبل از انتخابات تفکر کرد، گفت: کلید عبور از فتنه‌ها بصیرت بوده و اگر نگاه به درون باشد، کلید حل تمام مشکلات در دستان مسؤولان است که می‌توان از آن برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان بیان کرد: امید است تمام مسؤولان و مدیران کشور رهنمودهای رهبری را سرلوحه وظایف خود قرار داده و اجازه ندهند دشمن تصمیمی را به آنها القا کند.