شناسه خبر : 36634
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
رئیس حوزه علمیه استان قزوین؛

یکی از مظاهر تقوا دشمن ستیزی است که با دشمن شناسی به وجود می‌آید

حجت‌الاسلام عباسی: اگر میخواهیم خداوند یاری رسمان باشد به فکر یاری رساندن به فقرا باشیم

به گزارش خبرگزاری شهرمینو؛ امروز نماز جمعه شهر اقبالیه توسط حجت الاسلام عباسی امام جمعه موقت شهر اقبالیه برگزار شد و عباسی ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین، گفت: الگوهای تاریخی چون ام البنین باید شناخته و معرفی شوند که این بانوی بزرگوار درس دشمن شناسی را به همگان آموزش میدهند.

امام جمعه موقت شهر اقبالیه با بیان آیه ۶۹ سوره‌ عنکبوت ” و الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و ان الله لمع المحسنین ” اظهار کرد: طبق این آیه ی شریفه، انسان برای اینکه از هدایت به سعادت برسد باید سخت‌کوشی کند و این سخت‌کوشی و تلاش در راه خداوند سبحان همیشه نتیجه بخش بوده است و اگر گاهی تاثیراتی نمی‌بینیم مشکل از ما بندگان است که نمی‌دانیم چه میخواهیم وگرنه از طرف خداوند همه چیز قطعی است.

وی افزود: اگر ما ظرفیت وجودیمان را افزایش دهیم بی‌شک یاری رساندن خداوند به خودمان را مشاهده خواهیم کرد ولی نکته شروع بندگی است که این بندگی با نیکوکاری و از خود گذشتگی است چرا که طبق این آیه شریفه مجاهدین همان محسنین هستند.
رئیس حوزه علمیه استان قزوین در ادامه بیان کرد: محسنین از خداوند یاری میگیرند و اگر می‌خواهیم این یاری رساندن خداوند شامل حال ما شود باید تلاش کنیم در سال جدید بیشتر به فکر فقرا باشیم.

امام جمعه ی موقت شهر اقبالیه در خطبه ی دوم نماز جمعه ی عبادی سیاسی شهر اقبالیه، یادآور شد: یکی از مظاهر تقوا در انسان دشمن ستیزی است که نیازمند آن شناخت دشمن است هم دشمن‌های داخلی که عامل فتنه هستند هم دشمن ‌های خارجی که محرک این فتنه‌ها محسوب می‌شوند.
عباسی تصریح کرد: مصادیق دشمن باید بر همگان معین باشد و الگوهای تاریخی را در دشمن شناسی باید معرفی کنیم تا بتوانیم از طریق همین الگو ها بصیرت افزایی داشته باشیم.
حجت‌الاسلام عباسی در آخر با اشاره به روز درخت‌کاری خاطرنشان کرد: در این روز به دنبال افزایش نعمت های الهی و استفاده‌ی صحیح از منابع خدادادی باشیم که همگی تجلی هنر خداوند هستند.

۹۳۷ total views, 4 views today

کلید واژه هاپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB