یک قبضه سلاح قاچاق در قزوین کشف شد
یک قبضه سلاح قاچاق در قزوین کشف شد

به گزارش امیرحسین آقائی خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری شهر مینو؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین گفت: یک قبضه سلاح شکاری قاچاق توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان کشف و ضبط شد. غلامرضا جهان تیغ  افزود: ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان در راستای کنترل شبانه روزی و جلوگیری از تخلفات شکار و صید، […]

به گزارش امیرحسین آقائی خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری شهر مینو؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین گفت: یک قبضه سلاح شکاری قاچاق توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان کشف و ضبط شد.

غلامرضا جهان تیغ  افزود: ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان در راستای کنترل شبانه روزی و جلوگیری از تخلفات شکار و صید، موفق به کشف و ضبط یک قبضه اسلحه تک لول شکاری و ۲ تیر قاچاق در حوزه کوهین شدند.
وی اظهار داشت: فرد متخلف هنگام آغاز به شکار بود که ماموران یگان حفاظت نامبرده را دستگیر کردند.
جهان تیغ ادامه داد: فرد متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضائی استان معرفی شد.
استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده به نام باشگل در شهرستان تاکستان با ۲۵ هزار و ۱۹۸ کیلومتر مربع وسعت و ۲ منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت و طارم سفلی به ترتیب هر یک با وسعت ۱۱۸ و ۴۹ هزار کیلومتر مربع است.
همچنین دشت الله آباد، منطقه فتح آباد بوئین زهرا و منطقه کوهستانی عرشه کوه در استان قزوین نیز قابل تبدیل شدن به منطقه تیراندازی و شکار ممنوع هستند.