شناسه خبر : 18449
۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
از ابتدای دی تا خرداد 95:

کلاس های آموزش پیشگیری از سرطان در قزوین تشکیل می شود

هدف کلی این برنامه،طراحی مداخله آموزش پیشگیری از سرطان در استان قزوین است که با هدف فرعی آموزش پیشگیری از سرطان های شایع در مردان و زنان پیگیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین از اجرای برنامه مداخله آموزش پیشگیری از سرطان در قزوین خبر داد.

پس از آنکه در نهمین جلسه هیات رییسه دانشگاه در سال ۱۳۹۴ ،موضوع نیاز مردم استان قزوین به ارتقای سطح سواد سلامت در دستور کار قرار گرفت و اعضا بر برنامه ریزی برای تحقق این مهم تاکید کردند؛کمیته پیام رسان دانشگاه با مدیریت روابط عمومی و عضویت دبیرخانه سیاستگذاری سلامت و معاونت های درمان،بهداشتی و غذا و دارو تشکیل شد و درجلسات متعدد،موضوع آموزش پیشگیری از بیماری سرطان را به عنوان اولویت استان قزوین انتخاب و برنامه مداخله ای را برای ارتقای سواد سلامت جامعه طراحی نمود.

گفتنی است این برنامه از ابتدای دی ماه سال جاری در استان قزوین شروع می شود و تا پایان خرداد سال آینده ادامه می یابد.

هدف کلی این برنامه،طراحی مداخله آموزش پیشگیری از سرطان در استان قزوین است که با هدف فرعی آموزش پیشگیری از سرطان های شایع در مردان و زنان پیگیری خواهد شد.

10گام پیشگیری از سرطان

در این برنامه که ابتدا شایع ترین سرطان ها در جهان،ایران و استان قزوین را مورد مطالعه قرار داده و شناسایی نموده است،کارکنان دستگاه های اجرایی استان، مردم،خدمات دهندگان سلامت و فعالان سازمان های مردم نهاد به عنوان گروه های هدف برای دریافت آموزش پیش بینی شده اند.

روش های اجرای این برنامه شامل برگزاری کلاس های آموزشی،برپایی نمایشگاه سلامت،تهیه و توزیع بسته های آموزشی در قالب بروشور و پمفلت،برگزاری همایش های علمی و اطلاع رسانی با استفاده از رسانه ها،فضای مجازی و فعالیت های فرهنگی و هنری می باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۰*

۳۴۸ total views, 2 views todayپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


SIMPLE SIDE TAB