آتش نشانی قزوین در ۷ ایستگاه آماده باش کامل است
آتش نشانی قزوین در ۷ ایستگاه آماده باش کامل است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، ابوالفضل ذوالقدر، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در مورد اقدامات در دست این سازمان در چهارشنبه سوری امسال گفت: سازمان آتش نشانی طی امسال بر آموزش و پیشگیری تاکید زیادی داشته تا عموم مردم آموزش داده شوند و از حوادث جلوگیری شود. وی در خصوص […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، ابوالفضل ذوالقدر، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در مورد اقدامات در دست این سازمان در چهارشنبه سوری امسال گفت: سازمان آتش نشانی طی امسال بر آموزش و پیشگیری تاکید زیادی داشته تا عموم مردم آموزش داده شوند و از حوادث جلوگیری شود.
وی در خصوص دیگر اقدامات انجام شده آتش نشانی ادامه داد: طرح “محله ما” توسط سازمان فرهنگی شهرداری برگزار شد و سازمان آتش نشانی نیز ایمنی این طرح را در برعهده داشت.

ذوالقدر افزود: با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش پوسترهای آموزشی در خصوص آگاهی و ایمنی به کل مدارس ارسال شد. همچنین مسئولین پیشگیری آتش نشانی در صورت تمایل مدارس آماده ارائه اطلاعات لازم به مدارس خواهند بود.
وی بیان کرد: آتش نشان‌ها طبق سنوات گذشته آماده باش کامل هستند و امیدوار هستیم در چهارشنبه آخر سال ماموریتی به ما اعلام نشود و هیچ فردی آسیب نبیند.
ذوالقدر گفت: تمامی پرسنل آتش نشانی امسال در ۷ ایستگاه آماده باش کامل هستند. همچنین در ۶ نقطه شهر از جمله سبزه میدان، خیام شمالی، عالی قاپو و محل‌های حساس ماشین آتش نشانی مستقر خواهد شد تا اگر حادثه‌ای رخ داد اقدامات لازم انجام شود.

وی به طرح‌های ویژه نوروز این سازمان اشاره کرد و گفت: کارشناسان آتش نشانی از هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و محل‌های اقامتی مسافران بازدید خواهند کرد و شرایط این مکان‌ها از نظر ایمنی بررسی و دستورالعمل ایمنی صادر خواهد شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی اضافه کرد: در ادامه این طرح، محل اسکان فرهنگیان که غالبا مدارس هستند توسط کارشناسان بازدید و اقدامات لازم انجام خواهد شد.
وی اذعان کرد: ماشین‌های آتش نشانی از تاریخ ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین ماه سال ۹۵ به طور مداوم در عوارضی‌های شهر و اماکنی همچون پارک ملت و پارک ملاخلیلا که محل اسکان مسافران نوروزی است، مستقر خواهند شد تا خطری مسافران را تهدید نکند.
این مسئول یادآور شد: استان قزوین به ۴ خودرو هیدولیک نجات برای تصادفات مجهز است و کمبودی در این زمینه ندارد.
وی بیان کرد: تعدادی از افراد سودجو به دلیل منافع شخصی و اقتصادی خود وسایل محترقه وارد کرده و برخی کودکان به دلیل عدم کنترل والدین در دام این افراد گرفتار می‌شوند.
ذوالقدر تاکید کرد: والدین باید کنترل لازم را بر روی فرزندان خود داشته باشند و بدانند ترقه‌های سیگاری که به ظاهر بی‌خطر هستند، درصد زیادی از آسیب‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.
وی اظهار کرد: شعار سازمان آتش نشانی “شهر ایمن با شهروند ایمن” است. به والدین توصیه می‌کنم فرزندان خود را از خطراتی که در کمین آن‌ها است آگاه کنند و اگر حادثه‌ای رخ داد بلافاصله با سامانه ۱۲۵ تماس حاصل کنند تا همکاران ما در کمتر از زمان استاندارد برای امدادرسانی اقدام کنند.
ذوالقدر در پایان یادآور شد: همشهریان محترم برای آگاهی از مسائل ایمنی می‌توانند در کانال تلگرام شهرداری به آدرس public125 عضو شوند و از اطلاعات آن بهره لازم را ببرند.
منبع: صبح قزوین

انتهای پیام/۱۰۰۱*