برگزاری جشن‌های نیمه شعبان باید در شأن اهل‌بیت(ع) باشد
برگزاری جشن‌های نیمه شعبان باید در شأن اهل‌بیت(ع) باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی فاطمیان نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه شهر اقبالیه در گفتگو با شهر مینو از برگزاری برخی جشن‌های خیابانی و دون شأن اهل بیت(س) در ایام نیمه شعبان انتقاد کرد و گفت: ریشه بسیاری از این کج روی‌ها عدم شناخت وظایف منتظر واقعی است. فاطمیان گفت: ابتدا […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی فاطمیان نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه شهر اقبالیه در گفتگو با شهر مینو از برگزاری برخی جشن‌های خیابانی و دون شأن اهل بیت(س) در ایام نیمه شعبان انتقاد کرد و گفت: ریشه بسیاری از این کج روی‌ها عدم شناخت وظایف منتظر واقعی است.

فاطمیان گفت: ابتدا ما باید وظایف خود را در دوران غیبت حضرت صاحب الزمان(عج) بدانیم و با وظائف خود آشنا شویم. لذا بر حسب فرمایش خود اهل بیت(ع) کسی که دوست دارد منتظر واقعی حضرت باشد باید عملش، عمل اهل بیت(ع) و اخلاقش اخلاق اهل بیت(ع) باشد و واجب‌ها را بشناسد و با اخلاص انجام بدهد و محرمات را بشناسد و از آنها اجتناب کند.

وی افزود: دعایی داریم منصوب به خود امام زمان(عج) که می فرمایند: (الَلهّم الرزُقنی توُفیقَ الطاعهَ و بُعدَ المَعصیه) یعنی خداوندا، به من توفیق عبادت و طاعت و توان دوری از گناه عنایت بفرما. خوب، توفیق طاعت خداوند چیست؟ هدف از آفرینش انسان چیست؟

امام‌جمعه اقبالیه گفت: طبق بیان قرآن کریم هدف از آفرینش انسان بندگی خداست و این بندگی رمز سعادت و کمال انسان است. نماد بندگی خداوند هم اقامه نماز است. چنانچه ما در نماز از خداوند درخواست‌های جمعی داریم از جمله: نعبد، نستعین، اهدنا و غیره که همگی درخواست های جمعی است که از خداوند می‌خواهیم ما را به صراط مستقیم رهنمون سازد.

وی تصریح کرد: صراط مستقیم یعنی راه محمد(ص) و آل محمد(ص). راه صدیقین، راه شهدا، راه صالحین که بهترین رفیق‌ها چه در دنیا و چه در آخرت هم همین‌ها هستند. بنابراین مراسمات و برنامه‌هایی که متناسب با مجالس لهو و لعب است در شأن و شایسته و زیبنده اهل بیت(س) نیست و باید از برگزاری آن ولو به بهانه جشن نیمه شعبان اجتناب شود.

فاطمیان گفت: ما نباید وقتی می‌خواهیم شادی کنیم خدای نکرده آن شادی حلال را با گناه و حرام همراه کنیم و خلاف گفته خود اهل بیت(س) عمل کنیم، چون این اعمال حتما عدم رضایت خداوند را در بر دارد.

امام‌جمعه اقبالیه در پایان به حدیثی از حضرت مهدی(عج) اشاره کرد و گفت: خود حضرت مهدی(عج) در نامه ای به شیخ مفید فرمودند: در دوران غیبت کبری به نائبان ما و راویان حدیث مراجعه شود. لذا در دوران غیبت رهنمودهای حکیمانه نائب امام زمان(عج) حضرت امام خامنه ای عزیز می تواند برای امت راهگشا باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۰*