بی‌لیاقتی سعودی‌ها در تأمین امنیت، زائرین ایرانی را ازحج محروم کرد
بی‌لیاقتی سعودی‌ها در تأمین امنیت، زائرین ایرانی را ازحج محروم کرد

آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شهر مینو درباره لغو اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع امسال گفت: حکام عربستان شایستگی خادمی حرمین شریفین را ندارند و بارها این مسئله به اثبات رسیده است که آنها مدیریت درستی بر حج ندارند. وی گفت: حکام مرتجع […]

آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شهر مینو درباره لغو اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع امسال گفت: حکام عربستان شایستگی خادمی حرمین شریفین را ندارند و بارها این مسئله به اثبات رسیده است که آنها مدیریت درستی بر حج ندارند.

وی گفت: حکام مرتجع عربستانی با مسلمین همکاری نمی‌کنند بلکه در خدمت کفار و مشرکین هستند و ارتباط آنها با رژیم صهیونیستی و آمریکا و دشمنان اسلام در دوره های مختلف برای ما به اثبات رسیده است.

عابدینی افزود: همکاری عربستان با دشمنان اسلام در جنگ تحمیلی خودش را نشان داد و هم اکنون نیز در حمایت از گروهک‌ تکفیری داعش و مخالفت با مسلمانان در سوریه و عراق مشهود است. همچنین در جنگ نیابتی آمریکایی -سعودی که بر علیه مردم مظلوم یمن آغاز کرده‌اند خود را نشان داده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: برای همه مردم دنیا معلوم است که سعودی‌ها مانند دست نشاندگان آمریکا و اسرائیل عمل می‌کنند و از خودشان اراده‌ای ندارند و لذا نمی‌توانند زمینه حضور حجاج ایران در عربستان را فراهم کنند.

عابدینی گفت: آتش سوزی  چند سال پیش در خیمه های زائران خانه خدا، کشتار مردم در منا در سال گذشته، سقوط جرثقیل و کشتار مظلومین حجاج و حوادث گوناگون دیگری که پیش آمده، بی‌لیاقتی و نا شایستگی این رژیم وابسته به کفر و استکبار جهانی را به اثبات رسانده است.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه تامین امنیت یکی از شرایط استطاعت حج است تاکید کرد: سعودی‌ها نمی‌توانند امنیت زائران خانه خدا را تامین کنند. کسی که برای زیارت خانه خدا می رود باید امنیت جانی داشته باشد و عزت و کرامت زائران باید محفوظ بماند، اینها عزت وکرامت مومنان را نادیده می‌گیرند و متاسفانه شرایطی را فراهم کردند که جمعیت انبوهی از مسلمانان ایرانی از زیارت خانه خدا محروم شدند.

انتهای پیام/۱۰۰۱