فلسفه روزه در ماه مبارک رمضان، بندگی خداوند است
فلسفه روزه در ماه مبارک رمضان، بندگی خداوند است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام علی عباسی رئیس حوزه علمیه قزوین در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح جوانه‌های صالحین و کلاس‌های تابستانی بسیج در اقبالیه گفت: نزدیکترین حالت به خدا زمانی است که شکم انسان خالی است، انسان موقع افطار حالت ملکوتی پیدا می‌کند و در واقع ارتباط معنوی در زمان افطار بیشتر […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام علی عباسی رئیس حوزه علمیه قزوین در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح جوانه‌های صالحین و کلاس‌های تابستانی بسیج در اقبالیه گفت: نزدیکترین حالت به خدا زمانی است که شکم انسان خالی است، انسان موقع افطار حالت ملکوتی پیدا می‌کند و در واقع ارتباط معنوی در زمان افطار بیشتر می‌شود.

عباسی گفت: ماه مبارک رمضان باعث تقویت روح انسان می‌شود و اراده را قوی می‌کند و در اصل، فلسفه روزه در این ماه، بندگی خداوند متعال است.

وی اظهار کرد: ماه رمضان آنقدر با فضیلت است که تمام اعمال انسان در این ماه عبادت محسوب می شود چنانچه پیامبر اکرم(ص) در همین رابطه فرموده‌اند: خواب شما هم در این ماه عبادت است.

عباسی یادآور شد: کسی که علنی روزه‌خواری کند، قول خدا را شکسته است و کسی که چند بار روزه بخورد محکوم به شلاق خوردن می‌شود، چرا که روزه‌خواری در ملأعام اثرات مخرب اجتماعی دارد و حرمت خدا شکسته می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰*