همایش بزرگداشت ملا محمدصالح برغانی در قزوین برگزار می‌شود
همایش بزرگداشت ملا محمدصالح برغانی در قزوین برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت‌الاسلام علی اکبر حاجی‌محمدی ضمن اعلام خبر برگزاری مراسم بزرگداشت مقام مرحوم برغانی در شهریورماه سال جاری در قزوین گفت: پس از انتقال پایتخت از قزوین به اصفهان حوزه علمیه قزوین همچنان جایگاه علمی خویش را حفظ کرد و آیت الله محمد صالح برغانی برادر شهید ثالث بنای مدرسه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهر مینو، حجت‌الاسلام علی اکبر حاجی‌محمدی ضمن اعلام خبر برگزاری مراسم بزرگداشت مقام مرحوم برغانی در شهریورماه سال جاری در قزوین گفت: پس از انتقال پایتخت از قزوین به اصفهان حوزه علمیه قزوین همچنان جایگاه علمی خویش را حفظ کرد و آیت الله محمد صالح برغانی برادر شهید ثالث بنای مدرسه صالحیه را قبل از سالهای ۱۲۲۸ قمری بنا نهاد.

حاجی‌محمدی خاطرنشان کرد: مدرسه صالحیه از مدارس قدیمی و بی‌نظیر در کشور و استان محسوب شده و باید تلاش نماییم که موسس این مدرسه را به نسل نوجوان وجوان بشناسانیم.

دبیر برگزاری این همایش اظهارداشت: تالیف سیصد کتاب و حاشیه در علوم مختلف و داشتن افکاری نو به مسایل اجتماعی از جمله ولایت فقیه و آموزش نظامی برای طلاب از ویژگیهای برجسته این موسس مدرسه می باشد.

حاجی‌محمدی ادامه داد: دبیرخانه این همایش به مدت ۳ روز است که فعال شده و از همه اساتید و نخبگان دانشگاهی و حوزوی درخواست می‌شود که مقالات علمی در رابطه با این شخصیت را به دبیرخانه این همایش در مدرسه صالحیه ارسال نمایید.

وی به موضوعات این همایش برای ارائه مقالات اشاره کرد و افزود: موضوعات برای ارائه مقاله در زمینه های بررسی افکار واندیشه ها – بررسی سابقه مدرسه صالحیه و بررسی زندگینامه ملامحمد صالح برغانی است.

مراسم بزرگداشت مرحوم ملا محمدصالح برغانی شهریور ماه سال جاری در قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰*